WordPress Ticket Eklentisi (Destek Eklentisi)- 7 Farklı Eklenti

Son güncelleme:
WordPress Ticket Eklentisi (Destek Eklentisi)- 7 Farklı Eklenti

WordPress ile hizmet sitesi kuran kişiler müşterilerine destek vermek için bir yazılıma ihtiyaç duyar. WordPress Ticket Eklentisi ile herhangi bir ek yazılıma ihtiyaç duymadan eklenti ile müşterilerinize teknik destek verebilirsiniz.

Bu yazımızda hem ücretli hem de ücretsiz olan eklentileri listeleyeceğiz. Ücretsiz eklentileri WordPress eklenti havuzundan indirebilir. Ücretli olan eklentileri ise size verdiğimiz adresden satın alabilirsiniz.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

WordPress Ticket Eklentisi Nedir?

WordPress ile birçok farklı varyasyonda site oluşturulabiliyor. Bunlardan birisi de e-ticaret sitesi. WooCommerce eklentisi ile kolayca e-ticaret sistemi yapabilirsiniz. Lakin temanızın da WooCommerce desteği olması lazımdır.

Eğer bir yazılım, fikir, içerik veya hizmet sağlıyorsanız olası durumlarda kullanıcılar veya müşterileriniz sizden destek alma durumu olabilir. Çoğu zaman e-mail aracılığı ile verilen destek pek sağlıklı olmaz. Çünkü arşivlemek ve daha sonra lazım olması olasılığına karşı saklamak için bir kolaylık olması lazımdır.

WordPress eklentiler ile farklı varyasyona sokulabilen bir sistem olduğu için birçok eklenti yapılır. Bunlardan biri de yukarıda bahsettiğimiz destek sistemidir. WordPress havuzunda ve CodeCanyon gibi yerlerde bu gibi eklentileri bulabilirsiniz. Eklentileri bulmak için anahtar kelimelerimiz;

  • ticket
  • support
  • support ticket

gibi terimlerdir. Arama yerine bu terimleri yazarak ilgili eklentilere ulaşabilirsiniz.

WordPress Ücretsiz Ticket Eklentisi

WordPress’in tema ve eklenti havuzunda ücretsiz olarak indirebilirsiniz. WordPress havuzunda bulunan eklentileri bulmak için “ticket, support ticket” anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Ben bulduğum güzel ve yararlı eklentileri burada listeleyeceğim.

WordPress Admin Paneli > Eklentiler > Yeni Ekle kısmından arama kısmına beğendiğiniz eklentinin adını yazın. Ve eşleşen eklentiyi [highlight]Hemen Yükle[/highlight] tuşuna basarak indirilmesini bekleyin. İndirildikten sonra [highlight]Etkinleştir[/highlight] butonuna basın ve eklentiyi kullanmaya başlayın.

Eklentiyi önce başka bir sitede kullanıp, öğrenip ve daha sonra sitenize kurmanızda fayda var.

Awesome Support

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – Awesome Support

Daha Türkçeleştirme aşaması devam eden eklenti birçok özelliği içinde barındırıyor. İçerisinde ayrıca kullanıcıların kayıt olma özelliği olan eklenti ile kolayca sitenize üye kazandırabilirsiniz. Yeni bir destek talebi açarak kullanıcılar sizden çeşitli konularda destek alabilir. Desteklerin durumunu (Cevaplandı, işlemde, kapandı vb) öğrenebilir ve görüntüleyebilir.

Eklentiyi indirmek için;

JS Help Desk

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – JS Help Desk

En çok sevdiğim WordPress ticket eklentisi olan JS Help Destek eklentisi gelişmiş bir admin panele sahiptir. Ayrıca eklenti ziyaretçilerin de destek talebi göndermesini sağlıyor. Ziyaretçi mail adres gibi bilgileri girmesi zorunlu olduğu için kolayca geri dönüş yapabilirsiniz. Ayrıca eklenti daha Türkçe olarak sunulmasa da çok kolay bir şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz.

Eklentiyi indirmek için;

KB Support

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – KB Support

Diğer eklentilerden kullanımı biraz daha zor olan KB Support eklentisi ile kayıtlı kullanıcılar ve misafir kullanıcılar size destek talebi açabilir ve görüntüleyebilir. Diğer eklentilerde olduğu gibi her bir harekette (cevaplanma, kapanma) size ve kullanıcıya mail gider ve bilgilendirilir.

Kısa kod ile istediğiniz sayfaya sistemi ekleyebilirsiniz. Bu eklentiyi pek tavsiye etmiyorum. Kullanımı ve kolaylık açısından pek tercih edilmez. Bu yüzden yukarıda da dediğim gibi her eklentiyi localhost’da denemelisiniz.

Eklentiyi indirmek için;

NanoSupport

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – NanoSupport

Eklenti içinde olan hesap oluşturma sistemi ile kullanıcılar sitenize kolayca kayıt olarak destek talebi gönderebilir. Siz de bu eklentiyi kullanarak çok kolay bir şekilde destek talebi de alabilirsiniz. Arayüzü oldukça basit bir şekilde tasarlanan eklenti ile kullanıcıları boğmaz ve rahat bir şekilde zaman geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

SPAM olmaması için içeriğe karakter sınırlaması (örneğin minimum 30 karakter olması lazım) koyabilirsiniz.

Eklentiyi indirmek için;

WP Support Ticket

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – WP Support Ticket

Çok az bir indirme sayısına sahip olan WP Support Ticket eklentisi diğer eklentiler kadar kullanışlı bir yapıya maalesef sahip değil. Örneğin diğer eklentiler sayfalar kendi oluştururken bu eklentide kısa kodlar ile kendiniz oluşturmak zorundasınız. Eklentiyi localhost’ta çalıştırırken biraz zorlandım. Destek talebini açmaya çalışırken 404 hatası aldım ve pek fazla uğraşmadım. Deneyenler yorum olarak yazabilir ?.

Eklentiyi incelemek için;

Ücretli Ticket Eklentisi

CodeCanyon sitesi üzerinde yer alan eklentiler ile daha gelişmiş olan WordPress ticket eklentisi kullanabilirsiniz. Eğer bütçeniz var ve istediğiniz özellikler ve tasarım olarak beğendiyseniz bu eklentileri satın alarak kurabilirsiniz.

Bu linkten tüm WordPress ticket eklentilerinin görebilirsiniz.

WordPress Support Tickets

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – WordPress Support Tickets

Diğer eklentiler ile çoğunlukla aynı işlevi taşıyan eklentinin tasarımı biraz daha farklı ve güzeldir. WooCommerce altyapısı ile tam uyumlu çalışarak özel yazılım hissi ile müşterilerinize destek verebilirsiniz. Farklı kategoriler oluşturarak açılan destek taleplerini sınıflandırabilir ve ilgili desteğe aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Eklentiyi indirmek için;

FAST

WordPress Ticket Eklentisi
WordPress Ticket Eklentisi – FAST

Tasarım ve yazılım olarak en iyisi denilebilecek olan WordPress ticket eklentilerindendir. Görünüm olarak bir sohbet havası ile kullanıcılarınızın daha rahat bir şekilde destek almasını sağlayabilirsiniz. Çok farklı bir destek talebi açma arayüzü olan eklenti ile gerçekten WordPress sisteminden bağımsız olarak görünür.

Eklentiyi indirmek için;

Peki hangisini seçmeliyim?

Hangi WordPress ticket eklentisini seçeceğinize karar vermediyseniz aşağıdaki açılır kutular ile bir fikir elde edebilirsiniz.

Ücretli Ücretli olarak FAST eklentisini tercih edebilirsiniz. Çünkü kullanımı diğer eklentilere göre daha kolay ve avantajlıdır.
Ücretsiz Ücretsiz olarak ise JS Help Desk eklentisi ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

WordPress Ticket eklentisi listesini hazırladık. Bu yazımız ilk uzun soluklu bir yazı oldu. Umarım size faydası olmuştur.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  • Avatar of VidTekno Teknoloji Haberleri VidTekno Teknoloji Haberleri

    JS Help Desk iyidir. Kullanabilirsiniz.

  • Avatar of WpDoz WpDoz

    Yeni hizmet sitemde kullanmayı planlıyorum JS Help Desk eklentisini. Gerçekten çok güzel.

  • Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.