WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – En İyi 3 Eklenti

Son güncelleme:
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – En İyi 3 Eklenti

WordPress Türkçeleştirme eklentileri ile tema ve eklentilerinizi eklentiler aracılığı ile değiştirebilirsiniz. Böylece kullanıcılarınız sitenizi Türkçe olarak kullanabilir. WordPress tema Türkçeleştirme eklentisi ile temanızı Türkçeleştirebilirsiniz.

Yanlış bir hareket yapmamak ve sitenizi riske atmamak için varsayılan olarak Türkçe olan tema ve eklentileri kullanmanızı öneririz.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentileri

Diğer yazımız olan WordPress Tema Türkçeleştirme yazısında daha geniş olarak anlatmıştık. Ama bu yazıda sadece eklentiler ile nasıl tema Türkçeleştirme yapılır, buna değineceğiz.

Yazıdaki olan eklentileri kurarak tema ve eklentilerinizin çevirisini yapabilirsiniz. Şimdi bu birkaç eklentiyi size tanıtalım.

Loco Translate

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – Loco Translate

En çok kullanılan çeviri eklentilerinden olan Loco Translate eklentisi ile çok kolay bir şekilde WordPress çeviri işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Eklentiyi kullanarak isterseniz olan bir dosya ile isterseniz yeni bir dil dosyası üzerinde Türkçeleştirme çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Eklenti oldukça hafif bir eklenti olup siteyi yormaz.

Eklentiyi 1 defa kullanıp işiniz bittikten sonra deaktif ederek silebilirsiniz.

WP Translate

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – WP Translate

Loco Translate eklentisi gibi çalışan WP Translate eklentisi ile sitenizdeki tema ve eklentileri kolayca çeviri işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken diğer eklentilerde olduğu gibi dil dosyasını düzenleyerek işleminizi yapabilir ve ardından eklentiyi deaktif ederek sitenizden eklentiyi silebilirsiniz.

Loco Translate eklentisi gibi popüler eklenti olmayan WP Translate, şuana kadar 4.000 etkin kurulum almış.

My WP Translate

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – MY WP Translate

MyThemeShop tarafından geliştirilen MY WP Translate eklentisi 10.000 etkin kurulum ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Kolay bir şekilde tema ve eklentilerini türkçeleştirmenizi sağlayan eklenti bunu yaparken yedek dosyası alıp daha sonra geri yüklemenizi sağlıyor.

WordPress Temayı Türkçe Yapma

Yukarıdaki türkçeleştirme eklentilerinin kullanarak WordPress tema ve eklentilerinizi Türkçe’ye çevirebilirsiniz. WordPress tema Türkçeleştirme eklentisi ile tema çeviri işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.