1. Ana Sayfa
  2. WordPress Eklentileri
  3. WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – En İyi 3 Eklenti

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – En İyi 3 Eklenti

wordpress-turkceklestirme-ekelntileri

WordPress Türkçeleştirme eklentileri ile tema ve eklentilerinizi eklentiler aracılığı ile değiştirebileceksiniz. Bu sayede işlemlerini takılmadan Türkçe dil deneyimi ile kullanabilir.

Yanlış bir hareket yapmamak ve sitenizi riske atmamak için Türkçe olan tema ve eklentileri kullanmanızı öneririz.

WordPress Tema Türkçeleştirme Eklentileri

Diğer yazımız olan WordPress Tema Türkçeleştirme yazısında daha geniş olarak anlatmıştık. Ama bu yazıda sadece eklentiler ile nasıl tema Türkçeleştirme yapılır, buna değineceğiz.

Yazıdaki olan eklentileri kurarak tema ve eklentilerinizin çevirisini yapabilirsiniz. Şimdi bu birkaç eklentiyi size tanıtalım.

Loco Translate

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – Loco Translate

En çok kullanılan çeviri eklentilerinden olan Loco Translate eklentisi ile çok kolay bir şekilde WordPress çeviri işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Eklentiyi kullanarak isterseniz olan bir dosya ile isterseniz yeni bir dil dosyası üzerinde Türkçeleştirme çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Eklenti oldukça hafif bir eklenti olup siteyi yormaz.

Eklentiyi 1 defa kullanıp işiniz bittikten sonra deaktif ederek silebilirsiniz.

WP Translate

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – WP Translate

Loco Translate eklentisi gibi çalışan WP Translate eklentisi ile sitenizdeki tema ve eklentileri kolayca çeviri işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken diğer eklentilerde olduğu gibi dil dosyasını düzenleyerek işleminizi yapabilir ve ardından eklentiyi deaktif ederek sitenizden eklentiyi silebilirsiniz.

Loco Translate eklentisi gibi popüler eklenti olmayan WP Translate, şuana kadar 4.000 etkin kurulum almış.

My WP Translate

WordPress Türkçeleştirme Eklentileri
WordPress Türkçeleştirme Eklentileri – MY WP Translate

MyThemeShop tarafından geliştirilen MY WP Translate eklentisi 10.000 etkin kurulum ile birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Kolay bir şekilde tema ve eklentilerini türkçeleştirmenizi sağlayan eklenti bunu yaparken yedek dosyası alıp daha sonra geri yüklemenizi sağlıyor.

En iyi hosting firmaları

Yazar Hakkında

WordPress hakkında rehber içerikler yazıyorum. Bildiklerimi anlatıyor, bilmediklerimi ise öğrenip öyle anlatıyorum. WordPress'in yanında yazılım ve sunucu yönetimi ile ilgileniyorum. Şuan jr WordPress Developer olarak temalar üretmektedir. Yazıyı okuduğunuz sitenin teması bana ait :)

Görüşünü Paylaş