WordPress Haber Teması – 11+ Premium Temalar

Son güncelleme:
WordPress Haber Teması – 11+ Premium Temalar

WordPress haber teması arayışınız için detaylı bir rehberi sizin için hazırladım. Listedeki temaların tarafsız incelemeleri, hız skorları ve özellikleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

WordPress haber temaları, ücretli haber temaları ve ücretsiz WordPress haber teması listesine kolayca ulaşacağınız bu listede tam olarak 15 tane WordPress haber teması bulunuyor.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

WordPress Haber Temaları

Haber temalarını detaylıca incelemeden önce bu listede olan temaların listesini görelim. İşte WordPress haber temaları;

 1. Jannah
 2. JNews
 3. Newsmag
 4. Sahifa
 5. Safir Neva
 6. Newspaper
 7. VadiEslem
 8. Zox News
 9. Kanews
 10. HaberAdam
 11. BirHaber

WordPress haber teması tercihinizi Türk yapımcılarının temalarından yana kullanabileceğiniz gibi yabancı temaları tercih edebilirsiniz.

Bu listede hem Türkçe haber temaları hem de İngilizce, yani global WordPress haber temaları bulunmaktadır.

1. Jannah

WordPress haber teması Jannah
Jannah

Habercilik söz konusu olduğunda, itibar her şeydir. Büyük ölçüde gazetecilik çabaları gerekse de, web sitenizin tasarımı da büyük bir rol oynar. Neyse ki, öne çıkmanıza yardımcı olabilecek bir tema var. Jannah.

Bu temanın geliştiricilerinin ilk amacı, sitenizi hızlı bir şekilde hazırlamanıza ve çalıştırmanıza yardımcı olmaktı. Çok çeşitli nişleri kapsayan, her biri tek bir tıklamayla yüklenen, arasından seçim yapabileceğiniz onlarca farklı hazır demo seçeneği vardır. Sitenizi daha fazla özelleştirmek (veya sıfırdan kendinizinkini tasarlamak) için yerleşik sürükle ve bırak sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz.

Ek olarak sitenize aktardığınız demo sayfaları da bu sayfa düzenleyicisi ile düzenleyebilirsiniz.

Jannah sitenizi arama motorlarında yükseltmek için bazı özellikler sunuyor. Örneğin, yinelenen içeriği otomatik olarak kaldırma seçeneği vardır. Bu özellik olmadan Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) üzerinde olumsuz bir etki görebilirsiniz. Ek olarak, bu tema masaüstü bildirim işlevi içerir, böylece düzenli ziyaretçileriniz web sitenize gitmek zorunda kalmadan son dakika haberlerini bildirim olarak alabilir.

Jannah WordPress haber teması hız, kullanıcı deneyimi, kullanım kolaylığı ve birçok konuda öne çıkan güçlü bir temadır. Genel olarak, Jannah, gönülden tavsiye ettiğim bir temadır!

2. JNews

WordPress haber teması JNews
JNews

JNews teması ile güzel bir haber sitesi kurmak oldukça basittir. Onlarca hazır demosu ve geniş özelleştirme yelpazesi ile kendi zevklerinize göre sitenizi hazırlayabilirsiniz.

Onlarca farklı slider, yazı listeleme, yazı içeriği seçeneği ile kendi tasarımınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Sadece sayfaları değil, header ve footer’ı da kendi zevklerinize göre dizayn etme şansınız vardır.

Elementor veya WP Bakery Page Builder sayfa yapıcı eklentilerini kullanarak tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.

JNews; üyelik sistemi, ücretli üyelik, abonelik, içerik kilidi, gece modu, içerik gönderme ve diğer öne çıkan özellikleri güçlü bir WordPress haber teması olarak öne çıkıyor.

JNews 9’uncu versiyon güncellemesi ile oldukça hızlı bir altyapıya kavuştu. CLS puanı 0’a çok yaklaştı ve Google PageSpeed Insights skorları hem mobilde hem de webde 90 puanın üzerine çıktı.

3. NewsMag

WordPress haber teması Newsmag
NewsMag

Newsmag, makaleleri ve blog gönderilerini kolayca yazmanıza ve yayınlamanıza olanak tanıyan harika görünümlü bir WordPress haber teması olarak öne çıkıyor. Bu şablon, Themeforest’ta en çok aranan haber temalarından biridir. Esneklik, performans, zarif tasarım, Retina’ya hazır düzenler, benzersiz demolar, entegre çeviriler, akıllı reklam sistemi bu temayı tercih edilebilir kılıyor.

Bunların tümü kodlama becerisine ihtiyaç duymadan yapılabilir. Newsmag, haber, gazete, dergi, yayıncılık veya inceleme sitelerinde mükemmeldir.

Her içeriğe uygun benzersiz ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Küçük genişlikteki içerik alanı, yüksek performansla ikiye katlandığında büyük bir avantajdır. Bu aynı zamanda Google Pagespeed testinde iyi performans gösterir ve puan alır. Ayrıca Newsmag, Yoast SEO eklentisi ile çalışacak şekilde optimize edilmiştir. Newsmag teması Google Structured Data Testing Tools‘da tüm parametrelere yeşil ışık yaktı. Bu, SEO’nun TagDiv ekibi tarafından en ciddi şekilde ele alınan bir konu olduğu anlamına gelir.

Newsmag, Google AdSense’e hazırdır. Duyarlı ve mobil uyumlu reklamları destekler. Reklamlar, her cihaz için otomatik olarak yeniden boyutlandırılır. Test amaçlı olarak AdSense kodu ekledim, gerisini Newsmag kendisi otomatik olarak yerleşim yaptı.

Ayrıca, bu kadar çok seçeneğe sahip olmasına rağmen kullanımı oldukça kolaydır. Newsmag, WooCommerce’yi destekler. Temel WooCommerce desteği bulunan temada mağaza sistemi oldukça gelmiş değildir. Bir haber teması olduğu için aşırı gelişmiş bir mağaza sistemine gerek yok. Sadece ücretli üyelik gibi özellikler için kullanabilir.

4. Sahifa

WordPress haber teması Sahifa
Sahifa

WordPress haber temaları listesinde ilk sırada olan Jannah temasının yapımcısının bir diğer teması Sahifa teması ülkemizde de popüler bir temadır.

Yüzlerce tasarım ve işlevsellik seçeneğiyle Sahifa, şüphesiz tam özellikli bir temadır. Ne yazık ki, dahil edilen özelliklerin bolluğu, varsayılan olarak oldukça yoğun ve görsel olarak ezici olan temanın gerçek tasarımına göre önceliklidir.

Buna rağmen, bir haber sitesi için Sahifa yine de düşünülmeye değer. Özel tema paneli, tüm tema seçeneklerini tek bir merkezi konumda düzenlemenize olanak tanır ve ana sayfayı özelleştirmek için bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu mevcuttur. WPML eklentisiyle uyumluluk, Sahifa çevirisini de hazır hale getirir.

Ayırt edici özellikler arasında yapışkan kenar çubukları, mevcut hava durumunu gösteren bir widget ve Ajax Canlı Arama desteği yer alır. Sekiz varsayılan görünüm temada varsayılan olarak bulunur, ancak yukarıda belirtildiği gibi varsayılan tasarımları bizim zevkimize göre biraz fazla karışıktır. Sayfa düzenleyicisi ile kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz.

5. Safir Neva

WordPress Haber Teması Neva
Safir Neva

Safir Tema’nın üretmiş olduğu Neva WordPress haber teması ile çok özellikli bir haber sitesi kurabilirsiniz. Tema, Türk Yapımı Tema olduğu için diğer büyük haber sitelerine benzer özellikleri kendinde taşır.

Örneğin döviz sistemi gibi özelliği tema kendi içinde de barındırıyor. Diğer bir özellik olan gazeteler sistemi de temada bulunuyor. Gazete manşetlerini bir sayfada listeleyebilir ve istenilen gazeteye tıklandığında ayrı bir pencere de açabilirsiniz.

Astroloji için de burçlar unutulmamış. Burçları otomatik olarak sitenize çekebilirsiniz.

Tüm bunların yanında reklam yerleri de gayet iyi bir şekilde tasarlanmış. Adsense reklamlarınızı veya kendi HTML reklamlarınızı temanın reklam alanlarına ekleyebilirsiniz.

Numaralı slider sayesinde okurlarınız haberleri rahat bir şekilde okuyabilir. Ayrıca sponsorlu slider reklamlarınızı istediğiniz sıraya ekleyerek slider geçişlerinin arasına reklamlarınız ekleyebilirsiniz.

Lig Puan Durumu bileşenine sahip olan tema, lig takımlarının puanlarını görebilirsiniz. Ayrıca birden fazla lig bulunmaktadır.

Temaya dahili olan üyelik sistemi ile kullanıcılar sitenize üye olabilir, kolayca yorum yapabilir, haber gönderebilir ve profilini düzenleyebilir.

6. Newspaper

WordPress haber teması Newspaper
Newspaper

Genellikle en iyi temalar, belirli bir kullanıcı türünün ihtiyaçlarını dikkate alan belirli bir amaç için tasarlanmış olanlardır. Newspaper böyle bir temadır. Haber ve dergi web siteleri için öncelikli olarak üretilmiştir.

85.000’den fazla mutlu müşterisi ve sayısıyla, Newspaper, deneyimsiz kullanıcılar tarafından erişilebilirken, yine de birçok profesyonel düzeyde seçenek sunar. Hızlı, düzenli ve performans ile işlevselliğe öncelik veren, mobil cihazlar için optimize edilmiş bir WordPress haber temasıdır. Ayrıca, yükleme sürelerini kısa tutarken çok sayıda içeriğin ve yüksek çözünürlüklü görüntünün yükünü kaldırabilir.

Kullanımı kolay sayfa oluşturucusu ile kendi tasarımlarınız oluşturabilirsiniz. Veya 50’den fazla hazır tasarımı sitenize tek tıkla aktarabilirsiniz. İstediğiniz demo içeriği içe aktarın ve tagDiv Composer ile kendi zevkinize göre düzenleyin!

Ek olarak, hava durumu, sosyal medya, döviz piyasaları ve daha fazlası için düzinelerce haber odaklı bileşen bulunuyor. Ayrıca yerleşik bir derecelendirme sistemi ve web’den video yerleştirme seçeneği de vardır. Son olarak, Newspaper, Google AdSense için tamamen optimize edilmiştir ve reklamları otomatik olarak algılayan ve onları anında yanıt veren bir sistemle programlanmıştır.

Newspaper temasını oldukça seviyorum ve sizin de seveceğinizi düşünüyorum. Birden çok çevrimiçi kanalda içerik yayınlamak için hızlı ve duyarlı bir web sitesi istiyorsanız, bu modern, ilgi çekici tema tam da aradığınız şey olabilir.

7. VadiEslem

WordPress Haber Teması vadieslem
VadiEslem

Tema Vadisi tarafından üretilen Vadi Eslem temasının birçok farklı özellikleri de bulunur. Diğer temalarda buluna özelliklerin de neredeyse tamamı bu temada da mevcut.

Tema panelinden tüm siteyi yönetebilirsiniz. Ayrıca özel sayfaları sayesinde farklı özelliklerinizi sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Vadi Eslem teması ayrıca reklam yerleşimi olarak da güzel tasarlanmış bir temadır. Adsense gibi reklam şirketlerinin reklam boyutlarına uygun olarak tasarlanan temanın reklam konumlarına reklamlarınızı koyarak maksimum kazancı elde edebilirsiniz.

8. Zox News

WordPress Haber Teması Zoxnews
ZoxNews

Zox News, profesyonel kitle iletişim web sitelerinde uzmanlaşmış bir WordPress haber teması olarak. Dergilerin ve haber kanallarının çalışması için mükemmel araçlar sağlar. Sınırsız reklam alanı ile birlikte gelir ve çeviriye hazırdır. Zox News, farklı makaleler yayınlamak için harika başlık bölümlerine ve düzenlerine sahiptir. Theia Post Slider’ı kullanır ve video sosyal platformlarını (YouTube ve Vimeo) entegre eder.

WooCommerce aracılığıyla mağazalar ve birçok satış seçeneği belirleyebilirsiniz. Zox News, retinaya hazır ve harika bir çözünürlüğe sahip. Mükemmel piksel kalitesi, büyük galeriler ve renkli konseptler için idealdir.

Sınırsız renk karışımı ve yüzlerce güzel yazı tipi elde etme şansınız vardır. Zox News çok amaçlıdır ve müşterilere özel özellikler için ideal olanı sağlamaya odaklanır. Mega menü ve özel navigasyonu ile dergiler için harika hizmet veriyor.

bbPress eklenti uyumluluğu ile öne çıkan temada forum oluşturmak oldukça basittir.

Kolay bir şekilde geliştirme ve özelleştirme yapmak için hazır WordPress çocuk teması ile birlikte gelir. Ayrıca ses dosyaları yükleyebilir ve bir gönderide öne çıkan bir resim yerine ayarlayabilirsiniz.

Son olarak, MVP Tema Destek Merkezi ile sorularınıza yanıt bulabilir, sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Sürpriz 🙂 Bu tema Envato Elements’te bulunuyor. Envato Elements hesabı oluşturarak, satın alarak veya hesabı olan arkadaşınızdan rica ederek bu temayı ücretsize yakın bir fiyata sahip olabilirsiniz. Sadece otomatik güncellemeler aktif olmaz. Temayı yasal olarak kullanabilirsiniz.

9. Kanews

WordPress haber teması Kanews
Kanews

Başarılı temalar üreten ve bu temaları öksüz bırakmayan Kan Themes’in son yayınlanan teması olan Kanews WordPress haber teması daha yeni yayınlanmasına rağmen birçok kişi tarafından tercih edilmeye başladı. Türk haber sitelerinin sahip olduğu birçok özelliği içinde barındıran tema yerli ve yabancı olmak üzere birçok sitede kullanılıyor.

Ücretli üyelik sistemi, manşet sistemi, döviz, borsa ve altın verileri, gelişmiş yazı listeleme bileşenleri ve maksimum kazanç için tasarlanan reklam alanları Kanews temasını vazgeçilmez kılıyor.

4 farklı hazır demosu bulunan temada herhangi bir sayfa yapıcı bulunmuyor. Sayfa yapıcı yerine bileşenler sayfasından bileşen ekleyerek ana sayfa özelleştirilebiliyor. Sayfa yapıcısı kadar gelişmiş bir yöntemdir.

HaberAdam

WordPress Haber Teması Haberadam
Haber Adam

Temadam.com sitesinin ilk teması olan HaberAdam WordPress haber teması güçlü altyapısı, eşsiz özellikleri, modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Hazırda 3 adet demosu olan temanın ücretsiz içerik botları, yapısal veri eklentisi, AMP eklentisi ücretsiz olarak veriliyor.

Ayrıca tema birçok eklenti ile tam uyumlu olarak çalışıyor. Uyumlu olan eklentilerin başında Yoast SEO, Rank Math ve Litespeed Cache eklentisi geliyor.

Temada canlı borsa, namaz vakitleri, gazeteler, hava durumu, puan durumu, hisseler, pariteler, yol durumu ve kripto paraların verilerine canlı olarak ulaşabileceğiniz sayfalar bulunuyor.

HaberAdam inceleme yazısından tema detaylarına ulaşabilirsiniz.

BirHaber

WordPress haber teması birhaber
BirHaber

Bu temayı da daha önce incelemiştim. Daha detaylı inceleme için BirHaber inceleme yazıma göz atabilirsiniz.

Takıldığınız noktaları yorum olarak belirtebilirsiniz. WordPress haber teması arayışınız için yardımcı olduğumu umuyorum.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum

 • Avatar of Halil Erteb Halil Erteb

  Haber temasi icin "newspaper theme" yukledim seo olarak cok iyi sonuc verdi

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Gerçekten çok iyi bir tema. Jannah ve Newspaper arasında kalanlar çok oluyor :)

 • Avatar of UzmanTarih UzmanTarih

  Paylaşım için çok teşekkürler, bence ihtiyacı olan için çok faydalı bir konu.

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Teşekkür ederim.

   • Avatar of sefer sefer

    birhaber neden yok?

    • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

     Gerek duyulmadı.

 • Avatar of erdem kiraz erdem kiraz

  Wordpress haber temasi listeniz çok başarılı

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Teşekkür ederim

 • Avatar of Baran Kolbüken Baran Kolbüken

  Haberadam teması birtema tarafından yapıldı. Birtema temalarından olan BirHaber teması gayet stabıl ve yerel ulusal magazın olmak uzere cok sektore hıtap edıyor

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Tasarımsal olarak benzerlikler var ama kendileri resmi bir açıklama yapmadı. Bu yüzden pek bir şey diyemeyceğim.

   • Avatar of Baran Kolbüken Baran Kolbüken

    temadam acıklamasını yaptı kodlamada bırrtemadan yardım aldık dıye. ama guzel lıstelemıssınız elınıze saglık

 • Avatar of Eren Eren

  teşekkürler temalar için

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Rica ederim Eren :)

 • Avatar of Cihan Cihan

  Çok kaliteli temalar varmış hocam. Teşekkürler

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Rica ederim Cihan

  Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.