İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Wordpress Temaları
 3. Yerli WordPress Tema Yapımcıları

Yerli WordPress Tema Yapımcıları

Bu yazıda ele alacağım konu ise yerli WordPress tema almak isteyen kişiler için rehber niteliğinde bir yazı olacak. Ve size deneyimlerimle en iyi Türk yapımı tema listesini hazırlayacağım.

yerli-wordpres-tema-yapimcilari

Yerli Tema Yapımcıları

Önce yerli wordpress tema yapımcılarına değinelim. Themeforest gibi pazarlarda binlerce yabancı tema yapımcısı olmasına rağmen ülkemizde çok az sayıda yerli tema yapımcısı mevcut.

Bu tema yapımcıların fiyatları ise diğer yabancı tema yapımcılarına nazaran ucuzlar da var. Pahalı olan da var. Şimdi bu tema yapımcıları öncelik sırası olmaksızın listeleyeceğim.

 • WpUzman
 • Cantema
 • Birtema
 • Kanthemes
 • Safir Tema
 • Temakafa
 • TemaFabrika
 • wordpresstema.com
 • thewp.com.tr
 • temavadisi
 • İkaruswp
 • Renkli Tema
 • Limonwp
 • Keremiya
 • WPmatik
 • UcuzTemalar
 • Elit Tema

Şimdi sizinle deneyimlediğim Yerli WordPress Tema Yapımcıları’nı biraz ele alalım.

Cantema.com Nasıl?

cantema.com’da tema yapımcısı olan Ahmet Can ile bir projede başlamıştık. Daha sonra çeşitli anlaşmazlıklar ile projeyi askıya aldık. Kendi bloğuma onun temasını satın aldım. Lakin uzun süre bazı görüşleri alarak temamı değiştirdim. Çünkü sitem blog. Tema ise haber tarzıydı. Ek olarak hız olarak da beni çok hüsrana uğrattı. Ne yapsam doğru düzgün hızlanmadı.

Lakin bu temayı bırakmamdaki tek sebep bu değil. Yakın arkadaşım İbrahim Durmuş’un da bu temayı kullandıktan sonra memnun olmadığını söyledi.

Ek olarak sınırsız destek verdiğini söylüyorlar ama 6 ay güzel destek verseler daha iyi olacaktır.

BirTema.com Nasıl?

Birtema’nın temalarını çok beğeniyorum. En çok da Birhaber ve BirGün temasını. Fiyatı yüzünden bazı haber siteleri çekimser yaklaşıyor ama kullanıldığında da çok güzel duruyor.

Son 2 birtema.com’un temasını kullan müşterim ise Jannah Temasına geçiş yaptı. Bu temalar ise BirTekno idi. Yani birtema’nın iyi bir güncelleme ile müşterilerini geri kazanması gerekiyor. Ve biraz daha yeni tasarım.

Düzenleme: Daha sonra siteleri tekrar kontrol ettiğimde BirTekno temasına yeniden geçiş yaptıklarını gördüm. BirTema’yı tebrik ediyorum.

Kanthemes.com Nasıl?

Kanthemes’in temalarını çok başarılı buluyorum. Temaları birbirine çok benzese de temaları birbirinden güzel.

Şöyle bir şey var; tasarımlar themeforest’da olan haber ve magazin temalarına benziyor. Ben de o tarz tasarımlar sevdiğim için şuan wpdoz’da Kanthemes’in temasını kullanıyorum. Ve çok da memnunum. Özel tema yapılmadan bu temadan vazgeçmem 😀.

Safir Tema Nasıl?

Safir tema tasarımsal olarak değil de SEO konusunda en iyi tema yapımcısı olarak gösteriliyor. Özellikle kurumsal temalarda.

Forumlarda rastladığım kadarı ile iyi gidiyorlar. Bir haber teması almak isteyip bütçeniz yok ise Safir Lara Temasını seçebilirsiniz.

WpUzman Nasıl?

Wpuzman zaten adından da anlaşılacağı gibi uzmandır. Hız konusunda iyi diyorlardı ama 2 farklı hostingte denedim sonuç hüsran olmuştu. Ve şimdi de bogahost da kullanıyorum gayet hızlı olarak çalışıyor.

Yerli WordPress Tema Yapımcıları’nın yaptığı temaları kullanmak isterim ve etrafıma tavsiye ederim. Özellikle yukarıda bahsettiğim Yerli WordPress Tema Yapımcıları bu eleştirilere kulak asarsa inanıyorum ki ortaya çok güzel işler çıkacaktır. Şimdiden böyle güzel temaları yapmak için gösterdikleri çabadan ötürü teşekkür ederim.

Düzenleme

Tüm firmaları iyice araştırmanızı öneririm.

Yazar Hakkında

WpDoz, yeni nesil WordPress blogu olup, WordPress hakkında bilgi, belge, tecrübe, deneyim ve önerilerini WordPress site sahiplerinin sitelerini geliştirmesi amacı ile kurulan bir sitedir.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. Yorumlar gerçekçi olabilir fakat temaların yavaşlığının birçok nedeni olabilir. Bunları yavaş dediğiniz için de ispat etmek gerekir hızlı dediğiniz için de ispat etmek gerekir. Yoruma dayalı olarak değerlendirme yapmak çok doğru değil.

 2. Cantema’nın temasını kendim de kullandım. Ayrıca başka kullanan bir arkadaşım var. Onun sitesi de çok yavaştı. Lakin onun sitesini buradan ilan etmem hem onun. Hem de tema yapımcısı için doğru olmaz.
  En büyük Webmaster forumu olan R10’da ki konulardan bulduğum bir konu:

 3. Konu
 4. Ayrıca şu iki yorum da aynı görüşü savunuyor.

 5. Yorum
 6. Yorum 2
 7. Hatta ilk önce ben önermiştim bir kullanıcıya ?. Daha sonra kendisi de durumu açıklamış;

 8. Yorum 3
 9. Yine de bu temayı kullanarak gelişmeye çalışan güzel ve yakışan bloglar var.

 • BirTema, tasarımsal olarak güzel işler yapsa da sitelerin altyapısı kesinlikle çöp. Ben uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. BirTema’dan Jannah’a geçtiğimde, Publisher’a geçtiğimde her ama her sitede hit artışı görüyorum. BirTema’da yanlış bir şeyler var.

 • Kullanıp memnun olan kullanıcılar da kullanıp pişman olanlar da var. Umarım daha fazla gelişirler.