Eğitimciler İçin 10+ WordPress Eğitim Teması

Son güncelleme:
Eğitimciler İçin 10+ WordPress Eğitim Teması

Eğitimciler için en iyi WordPress eğitim teması mı arıyorsunuz? Tema incelemeleri ve temaya ait inceleme linklerinin bulunduğu WordPress eğitim temaları listesinden aradığınız temayı bulabilirsiniz.

Birçok eğitimci ikinci bir gelir elde etmek için web siteleri oluşturur ve yaz aylarında buna odaklanır. Profesyonel bir tasarım ve yeni başlayanlar için uygun bir tasarım ile web sitenizde ebeveynleri ve öğrencileri ağırlayabilirsiniz.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Bu yazıda, eğitimciler için kullanabileceğiniz en iyi WordPress eğitim temalarından bazılarını paylaşacağım.

WordPress ile Nasıl Eğitim Sitesi Kurulur?

WordPress, piyasadaki en popüler web sitesi oluşturucusudur. Yeni başlayanlar için bile kurulumu kolaydır.

İki tür WordPress web sitesi vardır. Barındırılan bir çözüm olan WordPress.com ve kendi kendine barındırılan bir platform olan WordPress.org. Daha fazla özgürlük için kendi hostinginize kurulum yapılabilen WordPress.org’u size tavsiye ederim.

WordPress.org kullanmak size büyük katkı sağlar. Bu katkıların en başında özgürlük gelir. İstediğiniz gibi eklenti, tema kurabilir ve ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

WordPress.org ile kurulum yapacaksanız bir alan adına ve web barındırmaya da ihtiyacınız olacak. Alan adı, kullanıcıların web sitenizi bulmak için tarayıcılarına yazacakları web sitenizin adıdır (örneğin, wpdoz.com veya google.com). Web barındırma, dosyalarınızı depolamak için internetteki alandır.

Her iki servis için de Cenuta‘yı kullanmanızı öneririm.

Web hosting satın aldıktan sonra eğitim sitenizi kurmanız gerekmektedir.

Eğitim sitesi kurmak için WordPress eğitim teması seçmeliyiz. Kolay bir seçim yapmak için listemden yardım alabilirsiniz.

Astra

WordPress eğitim teması astra
Astra

Astra, çarpıcı bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Eğitim, çevrimiçi koçluk ve okul web siteleri için hazır tema demoları da dahil olmak üzere birkaç başlangıç ​​şablonuyla birlikte gelir.

WordPress canlı düzenleyiciyi kullanarak son derece esnek ve özelleştirmesi kolaydır. Özel düzenler oluşturmak için SeedProd gibi popüler sürükle ve bırak sayfa oluşturucularını da kullanabilirsiniz.

Astra, üstbilgi, kenar çubuğu, altbilgi, sayfa şablonları vb. için tonlarca düzen ayarı sunar. Ayrıca, zamandan tasarruf edebilmeniz ve web siteniz için mükemmel görünümü kolayca seçebilmeniz için yerleşik düzenlerle birlikte gelir.

Astra’yı inceleyin!

Divi

WordPress eğitim teması Divi
Divi

Divi, öğretmenler, eğitim kurumları, okullar, kolejler vb. için tasarlanmış popüler bir WordPress temasıdır. Web sitenizi ön yüzden düzenlemek için kullanabileceğiniz yerleşik bir sayfa oluşturucuya sahiptir.

Satır içi düzenleme sağlar, bu da web sitenizde herhangi bir yeri tıklayıp hızlı bir şekilde yazmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Divi ile web sitenizin içeriği ve tasarımındaki hatalarınızı kolayca geri alabilir, yeniden yapabilir ve gözden geçirebilirsiniz.

Divi’yi inceleyin!

Ultra

WordPress eğitim teması Ultra
Ultra

Ultra, eğitimciler, öğretmenler, okullar ve akademik kurumlar için oluşturulmuş güçlü bir WordPress temasıdır. Web sitenizi birkaç dakika içinde kurmak için çeşitli düzen seçenekleri sunar.

Ultra eğitim teması, tam ekran özel arka plana ve güzel renk seçeneklerine sahiptir. Web sitenizi herhangi bir kod yazmadan düzenlemek ve özelleştirmek için Themify Builder’ı kullanabilirsiniz.

Ultra’yı inceleyin

Academy Pro

WordPress eğitim teması Academy Pro
Academy Pro

Academy Pro by StudioPress, öğretmenler ve okullar için profesyonel bir WordPress eğitim temasıdır. Çevrimiçi kurslarınızı eklemenize ve satmanıza olanak tanıyan yerleşik bir kurs yönetim sistemi ile birlikte gelir.

Akademi Pro kullanarak bir üyelik sistemi olan bir eğitim sitesi kurabilirsiniz. Kurslarınızdan öğrenmenin faydalarını tanıtmanıza izin vermek için video içeriğini destekler. Bu tema, canlı bir ön izleme ile renkleri, yazı tipini ve içerik ayarlarını özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Academy Pro temasını inceleyin!

OceanWP

WordPress eğitim teması OceanWP
OceanWP

OceanWP, yüzlerce ücretsiz ve ücretli web sitesi şablonu sunan klasik bir WordPress çok amaçlı temasıdır. Eğitim web sitenizi hızlı bir şekilde başlatmak için 1 tıklama demo içerik aktarıcı ile birlikte gelir.

OceanWP teması, gibi e-ticaret özelliklerini destekler, böylece bir çevrimiçi mağaza oluşturabilir ve kurslarınızı satabilirsiniz. Ayrıca, öğrencileriniz için çevrimiçi kurslar oluşturup satabilmeniz için MemberPress gibi popüler WordPress eklentileriyle de bütünleşir.

OceanWP’yi inceleyin!

Neve

WordPress eğitim teması Neve
Neve

Neve, öğretmenler, çevrimiçi kurs satıcıları, okullar ve eğitim kurumları için tasarlanmış güzel bir WordPress temasıdır. Web sitenizi yalnızca birkaç tıklamayla başlatmak için özel bir düzen tasarımına ve düzinelerce başlangıç ​​şablonuna sahiptir.

Tema, web sitenizi ön uçtan özelleştirmek için sürükle ve bırak sayfa oluşturucularını destekler. WordPress önbellek eklentileriyle uyumludur, bu da web sitenizin sayfalarını daha hızlı yükleyebileceğiniz anlamına gelir.

Neve temasını inceleyin

School

WordPress eğitim teması School
School

School teması, öğretmenler, çevrimiçi sınıflar, kreşler ve eğitim programları için mükemmel bir WordPress temasıdır. İçeriğinizin öne çıkmasına ve daha ilgi çekici olmasına yardımcı olan açık renkli bir temaya sahiptir.

İçeriğinizi, resim galerilerinizi ve etkinliklerinizi profesyonelce görüntülemek için kullanışlı ana sayfa bölümleriyle birlikte gelir. Okul teması, bir blog başlatmanız ve öğrencileriniz için düzenli güncellemeler yayınlamanız için güzel bir sayfa düzeni sunar.

School temasını incele

Academica Pro

WordPress eğitim teması Academica Pro
Academica Pro

Academica Pro, öğretmenler, okullar ve kar amacı gütmeyen web siteleri için premium bir WordPress eğitim temasıdır. Üst bölümde bir görüntü kaydırıcısı ve bir kenar çubuğu içeren çok sütunlu bir ana sayfa düzenine sahiptir .

Temanın sosyal simgeleri , ikili gezinme menüsü, özel logo ve renk seçenekleri vardır. Bunun dışında, web sitenizden dijital indirmeler satmak için WooCommerce ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Academica Pro’yu incele

Lectura Pro

WordPress eğitim teması Lectura pro
Lectura Pro

Lectura Pro, öğretmenler, okullar, kolejler ve çevrimiçi koçluk merkezleri için mükemmel bir WordPress eğitim temasıdır. Öğrencilerinize çevrimiçi kursları görüntülemek ve satmak için video yerleştirme desteği ile birlikte gelir.

Temanın sınırsız renk seçeneği, harekete geçirici mesaj widget’ları, yazı tipi stili ve özel başlık seçenekleri vardır. Gibi popüler çeviri eklentileri ile uyumlu olduğunu WPML için çok dilli bir web sitesi oluşturmak kolay.

Lectura Pro’yu incele!

Presence

WordPress eğitim teması Presence
Presence

Presence, öğretmenler, okullar ve çevrimiçi kurumlar için esnek bir WordPress eğitim teması olarak kullanılıyor. Çevrimiçi kurs yönetiminden öğrenci sertifikalarına kadar ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip yerleşik bir şablonla birlikte gelir.

Tema iki farklı düzen, renk şemaları, görüntü kaydırıcıları, blog sayfası şablonları ve daha fazlasını sunar. Ayrıca sosyal simgeler, Google Yazı Tipleri, özel widget’lar ve etkinlik takvimi entegrasyonuna sahiptir.

Presence temasını incele

Zakra

WordPress eğitim teması Zakra
Zakra

Zakra, öğretmenler için ücretsiz bir WordPress eğitim temasıdır. Birkaç dakika içinde bir eğitim web sitesini başlatmak için birkaç ücretsiz başlangıç ​​sitesi, demosu birlikte gelir. Zakra teması hızlı ve hafiftir.

Ana sayfada ve açılış sayfalarında göz alıcı güzel renklere sahiptir . Özellikler söz konusu olduğunda, Zakra, sayfa oluşturucu uyumluluğu, RTL dil desteği, öne çıkan resimler, altbilgi widget’ları ve daha fazlasını içerir.

Bu yazımda WordPress eğitim teması listesini sizinle paylaştım. Eğitim kurumunuz için SEO uyumlu, hızlı ve gelişmiş temaları tercih edebilirsiniz.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.