serpTakip Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son güncelleme:
serpTakip Nedir? Nasıl Kullanılır?

serpTakip, internet sitelerinizin sıralamalarını takip edebileceğiniz, yeni anahtar kelimeler bulabileceğiniz ve sitenizi analiz edebileceğiniz bir SEM aracıdır. serpTakip ile sitenizin günlük sıralamasının grafiklerini görebilirsiniz. Ayrıca girdiğiniz kelimeye göre anahtar kelimeleri bulabilirsiniz.

serpTakip Nedir?

serpTakip bir SEM aracıdır. Yani internet sitenizin arama motorlarında konumu gibi bilgileri verir. Ayrıca sitelerinizin arama motorlarındaki sıralamanızı takip etmenizi sağlar.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

serpTakip analiz ve raporlama sistemi ile hem kendi sitenizin detaylı raporlarını görebilir. Hem de müşterilerinizin raporlarını oluşturabilir ve onlara gönderebilirsiniz.

Ayrıca yazılım tamamen Türkçe’dir. Yurt dışındaki SEMrush, aHrefs gibi yazılımların yerli alternatifi olarak düşünülebilir.

serpTakip Sıra Bulucu

Sıra bulucu sistemi, girdiğiniz kelimenin belirlediğiniz konuma göre kaçıncı sırada olduğunu gösteren yazılımdır. serpTakip’te bu yazılım ücretsiz olarak sunulur. Ücretsiz pakette günlük 10 adet sorgu limiti vardır. Diğer paketlerin limiti ise değişiklik göstermektedir.

Arama motoru olarak sadece Google vardır. Google arama motorundan sıra takibi yapabilirsiniz. 11 farklı dil seçeneği, 81 il ve 12+ global konum seçeneği ve mobil ve masaüstü olarak 2 farklı cihaz seçimi ile sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Sıra bulucu sonucunda aylık aranma hacmi, ortalama TBM bilgisi ve rekabet oranını görebilirsiniz.

İlk 99 sırada olan siteleri ve o sitelerin sayfalarını görebilir kendi sitenizin hangi sitenin altında veya üstünde olduğunu da inceleyebilirsiniz.

serpTakip Anahtar Kelime Aracı

Girdiğiniz anahtar kelimeye göre en çok aratılan anahtar kelime önerisini size yapar. Bu sayede yeni anahtar kelimeler bulabilir ve hitlerinizi arttırabilirsiniz.

Anahtar kelime önerisinin yanı sıra soru kalıbı önerilerini de görebilirsiniz. Bu sayede kullanıcıların ne aradığını görebilir ve daha iyi cevap verebilirsiniz.

Önerilen anahtar kelimelerin rekabet durumunu, aylık aranma hacmini ve TBM oranlarını görebilir. Filtre seçeneği ile sonuçlardan istediğiniz kelimeyi çıkartabilir, rekabet oranını düzenleyebilir ve minimum aranma hacmi ve TBM oranını değiştirebilirsiniz.

serpTakip Site Analiz

Sitenizi analiz etmek için serpTakip’i kullanabilirsiniz. Hem de ücretsiz olarak. Sadece sitenizi girerek aşağıdaki bilgilere saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz;

 1. SERP Rank
 2. MOZ DA/PA
 3. Google İndex Sayısı
 4. Yandex Index Sayısı
 5. Bing Index Sayısı
 6. Alexa Backlink
 7. Site Başlığı
 8. Site Açıklaması
 9. IP Adresi
 10. Sunucu Lokasyonu
 11. Sayfa Boyutu
 12. Açılış Hızı
 13. Mobil ve Masaüstü Ekran Görüntüsü
 14. Alexa Rank
 15. Rakip Siteler
 16. Ziyaretçi İstatistikleri
 17. En Çok Trafik Alan Kelimeler

olarak birçok alanda sitenizi analiz edip size bilgiyi verir.

serpTakip Rapor

serpTakip’ten sitenizin günlük olarak konum değişimi bilgilerini otomatik olarak alabilirsiniz. İsterseniz tüm anahtar kelimelerin raporunu alın isterseniz belli anahtar kelimelerin raporunu alın.

Eğer kurumsal paket ise kendinize özel logo ile müşterilerinize e-mail gönderebilir ve kurumunuzu öne çıkarabilirsiniz. HTML veya PDF formatında rapor alma seçeneği vardır.

Günlük, haftalık veya aylık seçeneği ile rapor alabilir ve bu raporları birden fazla e-mail adresine gönderebilirsiniz. Seçiminize göre gönderim gününü ve saatini belirleyebilirsiniz.

serpTakip Paketleri

serpTakip’i daha iyi kullanmak için paketlere ihtiyacınız vardır. Hali hazırda 3 paket vardır. Bunlar; Başlangıç, Temel ve PRO paketleridir. Farklı ihtiyaçlara göre Kurumsal paketini seçerek kendinize göre özelleştirme yapabilirsiniz.

Paketlerin fiyatı aylık 40 ₺’den başlamaktadır.

serpTakip’e gitmek için tıklayın.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.