1. Ana Sayfa
  2. Özelleştirme
  3. WordPress Zaman Dilimi Değiştirme ve Özelleştirme

WordPress Zaman Dilimi Değiştirme ve Özelleştirme

Wordpress zaman dilimi ayarları nasıl yapılır? Ayarlar>Genel sekmesinden zaman dilimi ayarlarını yapabilirsiniz.

Wordpress Zaman Dilimi

WordPress zaman dilimi konusu bu yazımızda ele alacağız. Konumuz başlıkta da gördüğünüz gibi “Zaman ve Tarih Ayarlarını Değiştirme” olacaktır.

WordPress varsayılan ayarlarda global olan ayarları kullanır. Yani saat AM, PM gibi bizim kullanmadığımız formatta olabilir. Bu durum yazıları zamanlar iken veya log kayıtlarında alışılmadığımız biçimde görünür. Ve aklımızda karışıklık oluşturabilir.

WordPress Zaman Dilimi Değiştirme

Zaman dilimimizi kendi isteğimiz ve alıştığımız biçimde göstermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Ayarlar > Genel sekmesine gelin.
  • Alt tarafa doğru indikten sonra Zaman dilimi yazan sekmenin altından UTC+0 yazan yazıyı kendi ülkenize göre değiştirmeniz. (bkz. Türkiye UTC+3)

Şimdi gelelim tarih görüntülenme biçimini değiştirmeye. Bu tarih görüntülenme biçimi sizin için büyük bir kolaylık sağlar. Çünkü her zaman gördüğünüz zaman biçimine alışmış olursunuz sizde Zaman Dilimi bölümünün altındaki sekmeden Tarih biçimini istediğiniz biçimde özelleştirebilirsiniz.

wordpress zaman dilimi

Bunu da düzelttiğimize göre şimdi sıra Zaman Biçimine geldi. Zaman biçimini değiştirdiğiniz takdirde yazı zamanlamanız daha kolay ve anlaşılır olacaktır.

Yazımızı buraya kadar okuduysanız ne mutlu bize ki size faydamız olacaktır. İlerleyen yazılarımızda görüşmek üzere 🙂

Yazar Hakkında

WpDoz, yeni nesil WordPress blogu olup, WordPress hakkında bilgi, belge, tecrübe, deneyim ve önerilerini WordPress site sahiplerinin sitelerini geliştirmesi amacı ile kurulan bir sitedir.

Yorum Yap