WordPress Zaman Dilimini Değiştirme ve Tarih Biçimini Özelleştirme

Merhaba WpDoz.com okurları,

Bu yazımızda size kısa bir konudan bahsedeceğiz. Konumuz başlıkta da gördüğünüz gibi “Zaman ve Tarih Ayarlarını Değiştirme” olacaktır.

Zaman ve Tarih Ayarlarını Değiştirme’den kasıt olarak WordPress sitenizin zaman dilimini bize uygun olanı seçecek ve saat görüntülenme biçimini değiştireceğiz.

Zaman ayarının doğru olmasının en önemli konusu ise bizim kullandığımız zaman dilimi ile WordPress’in varsayılan zaman diliminin farklı olmasıdır.

Bu zaman dilimini kendimize göre düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Ayarlar > Genel sekmesine gelin.
  • Alt tarafa doğru indikten sonra Zaman dilimi yazan sekmenin altından UTC+0 yazan yazıyı kendi ülkenize göre değiştirmeniz. (bkz. Türkiye UTC+3)

Şimdi gelelim tarih görüntülenme biçimini değiştirmeye. Bu tarih görüntülenme biçimi sizin için büyük bir kolaylık sağlar. Çünkü her zaman gördüğünüz zaman biçimine alışmış olursunuz sizde Zaman Dilimi bölümünün altındaki sekmeden Tarih biçimi ni istediğiniz biçimde özelleştirebilirsiniz.

Bunu da düzelttiğimize göre şimdi sıra Zaman Biçimine geldi. Zaman biçimini değiştirdiğiniz takdirde yazı zamanlamanız daha kolay ve anlaşılır olacaktır.

Yazımızı buraya kadar okuduysanız ne mutlu bize ki size faydamız olacaktır. İlerleyen yazılarımızda görüşmek üzere 🙂