WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur? 2 Kesin Çözüm

Son güncelleme:
WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur? 2 Kesin Çözüm

WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur sorusu WordPress acemilerinin aklını karıştıran bir sorudur. Birçok WordPress teması bulunur. Kurumsal, blog, haber ve portfolyo bu tema kategorilerinin en popülerleridir.

Tema yapımcıları temalarını sunarken demolar hazırlar. Müşteriler de demolara bakarak görünümden fikir elde edebilir ve tema seçimini yapabilir.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Bu yazımda WordPress demo kurulumu nasıl yapılır, bunun hakkında bilgi vereceğim.

WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur?

Tema seçimini yaptıktan sonra demodaki görüntüyü elde edebilmek için bazı adımları uygulamamız lazım. Bu adımları şimdi tek tek inceleyelim.

  • Temayı Doğru Bir Şekilde Kuruyoruz

Temamızı doğru bir şekilde wp-content/themes yoluna yüklüyoruz. Ve admin paneline gelerek Görünüm > Temalar sekmesinden temanın olup olmadığını görüyoruz. Eğer yoksa aşağıdaki temanızı doğru bir şekilde yüklediğinizden emin olum.

Temayı etkinleştirip devam ediyoruz.

Eğer lisans gereksinimli bir tema ise lisansınızı aktif edin.

  • Eklentileri Kuralım

Temanın önerdiği ve desteklediği eklentileri kuralım. Eklentileri kurarken Required veya Gerekli ibaresi olan eklentileri kurmaya dikkat edelim.

Eklentiler demo içerikte kullanılıyor olabilir. Tam ve eksiksiz içerik aktarma için eklentilerin hepsini yükleyelim. İşimiz bittikten sonra kullanmadıklarımızı silebiliriz.

  • Demo Import Sayfasını Arıyalım

Demo içeriği alacağımız sayfayı bulalım. Admin panelinde sekmelerin üstüne getirerek açılan sekmelerden tek tek kontrol edelim. Genellikle bu menü Görünüm, Tema paneli veya ayarlar/araçlar kısmında bulunuyor. Buraya giderek yönergelerden içeriği yükleyebiliriz.

Eğer temamızda bu özellik olmayıp; manuel olarak import özelliği olursa eklenti ile içeriği yükleyebiliriz.

  • Eklenti ile Demo İçeriği Yükleme

Eklenti olarak yüklemek için One Click Demo Import eklentisi en çok kullanılanlar arasında. Eklentiler > Yeni Ekle diyerek arama yerine eklentinin adını yazıp ilk sırada çıkan eklentiyi yükleyerek etkinleştiriyoruz.

Eklentiyi manuel olarak indirmek için;

İndir

Daha sonra Görünüm>Import Demo Data bölümünden eklenti sayfasına gidiyoruz.

Wordpress tema demodaki gibi nasıl kurulur

Tema içerisinde bulunan resimdeki gibi uygun formatta olanları Dosya Seç butonu ile seçiyoruz ve Import Demo Data butonuna basıyoruz.

Süreç uzun sürebilir. Bu yüzden sabırla bekleyin. 500 hatası alırsanız tekrar tekrar deneyin. Sunucunun yükü az olduğu zamanda daha hızlı yaparsınız.

Aklınıza takılan noktaları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.