1. Ana Sayfa
  2. Püf Noktalar
  3. WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur? 2 Kesin Çözüm

WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur? 2 Kesin Çözüm

Wordpress tema demodaki gibi nasıl kurulur sorusu temayı alan kullanıcılar için her zaman akılda sorulan bir soru olmuştur. Bu yazımızda temayı demodaki gibi kurma nasıl yapılır bunu göstereceğiz.

Wordpress tema demodaki gibi nasıl kurulur

WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur sorusu WordPress acemilerinin aklını karıştıran bir sorudur. WordPress çatısı altında bir çok yapıda temalar bulunur. Kurumsal, blog, haber ve portfolyo bunların bazılarıdır. Tema yapımcıları temalarını sunarken demolar hazırlar. Müşteriler de demolara bakarak görünümden fikir elde edebilir ve tema seçimini yapabilir.

WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur?

Tema seçimini yaptıktan sonra demodaki görüntüyü elde edebilmek için bazı adımları uygulamamız lazım olacak. Bu adımları şimdi tek tek inceleyelim.

  • Temayı Doğru Bir Şekilde Kuruyoruz

Temamızı doğru bir şekilde wp-content>themes yoluna atıyoruz. Ve admin paneline gelerek Görünüm>Temalar sekmesinden temanın olup olmadığını görüyoruz. Eğer yoksa aşağıdaki yönergedeki gibi olmalıdır.

wp-content>themes>tema adı>

Yapı bu şekilde olduğunda temamız doğru bir şekilde yüklenmiş demektir. Temayı etkinleştirip devam ediyoruz.

Eğer lisans gereksinimli bir tema ise lisansınızı aktif edin.
  • Eklentileri Kuralım

Temanın önerdiği ve desteklediği eklentileri kuralım. Eklentileri kurarken Required veya Gerekli ibaresi olan eklentileri kurmaya dikkat edelim.

Eklentiler demo içerikte kullanılıyor olabilir. Bu tam ve eksiksiz içerik aktarma için eklentilerin hepsini yükleyelim. İşimiz bittikten sonra faydası olmayanları silebiliriz.

  • Demo Import Sayfasını Arıyalım

Demo içeriği alacağımız sayfayı bulalım. Admin panelinde sekmelerin üstüne getirerek açılan sekmelerden tek tek kontrol edelim. Genellikle bu menü Görünüm, Tema paneli veya ayarlar/araçlar kısmında bulunuyor. Buraya giderek yönergelerden içeriği yükleyebiliriz.

Eğer temamızda bu özellik olmayıp; manuel olarak import özelliği olursa eklenti ile içeriği yükleyebiliriz.

  • Eklenti ile Demo İçeriği Yükleme

Eklenti olarak yüklemek için One Click Demo Import eklentisi en çok kullanılanlar arasında. Eklentiler>Yeni Ekle diyerek arama yerine eklentinin adını yazıp ilk sırada çıkan eklentiyi yükleyerek etkinleştiriyoruz.

Eklentiyi manuel olarak indirmek için;

İndir

Daha sonra Görünüm>Import Demo Data bölümünden eklenti sayfasına gidiyoruz.

Wordpress tema demodaki gibi nasıl kurulur

Tema içerisinde bulunan resimdeki gibi uygun formatta olanları Dosya Seç butonu ile seçiyoruz ve Import Demo Data butonuna basıyoruz.

Süreç uzun sürebilir. Bu yüzden sabırla bekleyin. 500 hatası alırsanız tekrar tekrar deneyin. Sunucunun yükü az olduğu zamanda daha hızlı yaparsınız.

WordPress Tema Demodaki Gibi Nasıl Kurulur sorusu artık kafamızda netleşti ve temalarımızı kurulumunu yaptık. Diğer yazılarımızdan haberdar olmak için bildirimlere üye olabilirsiniz.

En iyi hosting firmaları

Yazar Hakkında

WordPress hakkında rehber içerikler yazıyorum. Bildiklerimi anlatıyor, bilmediklerimi ise öğrenip öyle anlatıyorum. WordPress'in yanında yazılım ve sunucu yönetimi ile ilgileniyorum. Şuan jr WordPress Developer olarak temalar üretmektedir. Yazıyı okuduğunuz sitenin teması bana ait :)

Görüşünü Paylaş