1. Ana Sayfa
 2. SEO Uyumlu Temalar
 3. WordPress Finans Teması: Borsa, Döviz Temaları

WordPress Finans Teması: Borsa, Döviz Temaları

wordpress-finans-temasi

WordPress finans teması ile kendi finans blogunuzu kurabilir, sitenizde canlı verileri gösterebilir ve bu verileri analiz eden blog yazıları yazabilirsiniz.

Finans ile ilgilenen kitle ile daha yakın olmak için bazı ek özellikler vermelisiniz. Bu yazımda ise finans siteniz için en uygun WordPress finans temaları listesini paylaşacağım.

Listede sadece 2 adet tema var. Bu temaların dışındaki temalar iş yapmayacak düzeyde. Örneğin T (firma ismi vermemek için) firmasının teması özellik olarak çok az. Özelliği bırakın temanın tasarımı bile doğru düzgün değil. Sanki 2000’li yıllardan kalmış gibi.

Listedeki temalar Türk temalarıdır. Yani temalar Türkçe kontrol panellidir ve destek de Türkçe’dir. Yabancı temaları bu listeye dahil etmedim, çünkü Türk finans sitesi geleneklerine göre hiçbiri uymuyordu 🙂

Hiç vakit kaybetmeden bu listedeki temalarımızı görelim.

Bu yazının içeriği

BirFinans

wordpress finans teması
BirFinans

BirTema’nın ürettiği temalar arasından en çok beğendiğim tema BirFinans temasıdır diyebilirim. Çünkü temanın tasarımı oldukça iyi. Ayrıca döviz, altın, bitcoin ve borsa verileri canlı olarak verilebiliyor.

Ayrıca temadaki blog bölümü de oldukça iyi bir şekilde tasarlanmış.

Temadaki başlıca araçlar şu şekilde;

 1. Canlı Döviz
 2. Canlı Borsa
 3. Canlı Altın
 4. Döviz, altın, bitcoin çevirici
 5. Kredi hesaplama
 6. Üyelik sisteminde takip sistemi

SEO ve mobil cihazlara tam uyumlu olan temada üyelik sistemi gelişmiştir. Kullanıcılar sisteminize üye olabilir, istediği döviz, bitcoin veya borsa birimini favori listesine ekleyebilir.

Temanın fiyatı: 269 TL

Hugealter

wordpress finans teması
Hugealter

Bu tema ise cantema tarafından üretilmiştir. Bu temada yine döviz, altın ve bitcoin grafikleri bulunuyor. Borsa ile ilgili herhangi bir bölüm bulunmuyor. Yeni bir güncelleme ile özellik gelebilir demek isterdim ama tema çok az güncelleme alıyor. Son birkaç ayda temanın güncelleme almadığını gördüm.

Temada;

 1. Anlık Döviz Kur Verileri
 2. Anlık Altın Verileri
 3. Anlık Kripto Para Verileri
 4. Kullanıcı Puanlama sistemi
 5. Kullanıcılara Özel İçerik Yönetim Sistemi
 6. Facebook ve Google İle Giriş Sistemi
 7. Kullanıcılara Özel Favori Sistemi
 8. Döviz, altın, bitcoin çevirici

bulunuyor.

Temanın 2 farklı demosu var. İlk demo ile finans sitenizi kurabilirsiniz. İkinci demo ile de haber sitenizi kurabilirsiniz. Yani ikinci demoda finans verilerini deaktif edebilirsiniz.

Tema fiyatı: 235 TL

Bu durumda WordPress finans teması önerim; eğer finans verilere ağırlık veriyorsanız, BirFinans. Veriler artı blog kısmı ise Hugealter olacaktır.

Yazar

WordPress hakkında rehber içerikler yazıyorum. Bildiklerimi anlatıyor, bilmediklerimi ise öğrenip öyle anlatıyorum. WordPress'in yanında yazılım ve sunucu yönetimi ile ilgileniyorum. Şuan jr WordPress Developer olarak temalar üretmektedir. Yazıyı okuduğunuz sitenin teması bana ait :)

Görüşünü Paylaş