WordPress Emlak Teması: 13+ WordPress Emlak Temaları

Son güncelleme:
WordPress Emlak Teması: 13+ WordPress Emlak Temaları

WordPress emlak teması ile kendi emlak sitenizi kurabilir ve emlak satışlarınızı arttırabilirsiniz. Kendi emlakçı işletmeniz için bir site kurmak istiyorsanız bunu emlak teması ile kolayca yapabilirsiniz.

Son yıllarda online satışların arttığı sektörlerden birisi de emlak sektörü oldu. WordPress emlak temaları ile bölgenize özgü veya işletmenize özgü emlak sitesi oluşturabilirsiniz.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Yazıda themeforest sitesinden 30+ WordPress emlakçı teması listesini bulabilirsiniz.

RealHomes

realhomes
RealHomes Emlak Teması

Belki de en çok satılan emlak teması olan RealHomes temasını Elementor desteği ile kod bilgisine sahip olmadan sürükle bırak yaparak kendi zevkinize göre dizayn edebilirsiniz. Ayrıca 50+ bileşen desteği ile ana sayfanızı benzersiz bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

Temanın kendine has olan Müşteri İletişim desteği özelliği ile çalışanlarınızı yönetebilir ve hangi gayrimenkulü sattığınızı inceleyebilirsiniz.

OpenStreetMaps ve Google Haritalar desteği bulunan temada ilanlarınızın konumunu haritada gösterebilir ve doğru müşteriye en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Gelişmiş ilan özelliği ile ilanlarınızın tüm özelliklerini sayfada listeleyebilir ve müşterilerinizin seçimini kolaylaştırabilirsiniz. Ek özellikler menüsü ile hazırda olmayan özellikleri istediğiniz gibi belirtebilirsiniz. Örneğin ev, XXX mağazasına yakın olduğunu bu özellik ile kolayca belirtebilirsiniz.

İkonlu ilan sayfası ile görselliği arttırabilir ve daha anlaşılır bir sayfa oluşturabilirsiniz. Çoklu dil desteği ile farklı dillerde yayın yapabilir ve global dünyaya açılabilirsiniz. Ayrıca tema Türkçe dil desteklidir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 7 (Mobil) 18 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 81 (Pagespeed) 69 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Houzez

houzez theme
Houzez

Elementor ile tasarlanabilen, modern tasarımlı ve gelişmiş altyapılı Houzez teması infografik klon yapısı ile kategorilerinizi, ilanlarınızı ve kampanyalarını ön plana çıkarabilirsiniz. Müşterileriniz gelişmiş arama motoru ile detaylı bir şekilde ilan araması yapabilir.

Temanın içinde bulunan CRM sistemi ile işi ekibiniz arasında bölebilir, yönetebilir, yapılacaklar listesi vb işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Filtreleme seçeneği ile ilan sayfalarında müşterileriniz aradıklarını kolayca bulabilecek.

Ayrıca istatistik modülü ile herhangi bir ek araca ihtiyaç duymadan ziyaretçi sayısını, cihaz dağılımını ve diğer raporları kolaylıkla görebilirsiniz. Temadaki mesajlaşma modülü ile müşterileriniz size anlık olarak mesaj atabilir.

Arama yaptığı kategoriden tek tık ile e-mail haberi alabilir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 34 (Mobil) 74 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 47 (Pagespeed) 86 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Residence

wordpress emlak teması
Residence

12 farklı hazır demosu ile isterseniz hazır demolardan birini kurarak özelleştirebilir. İsterseniz de Elementor ile sıfırdan kurulum işlemi yapabilirsiniz. Eğer kendi zevklerinize göre yapmak isterseniz Elementor ile yapabilirsiniz. Elementor’u çözemediyseniz hazır demoları yavaş yavaş düzenlemek sizin için daha iyi olacaktır.

3 farklı galeri seçeneği ile gayrimenkulleriniz resimlerini daha ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca ilan sayfasının ikonlu olması sayesinde özellikleri kafa karışıklığına sebep olmadan gösterebilirsiniz.

Sanal gerçeklik turu ile sanal gerçeklik videolarınızı yükleyebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız daha interaktif bir ilan sayfası oluşturmuş olursunuz. Böylece müşteri evi rahat bir şekilde görebilir ve satın almak için onları yönlendirebilirsiniz.

Ayrıca ana sayfadaki geniş arama motorunu düzenleyebilir ve arka plana ister video ister resim koyabilirsiniz. Müşterileriniz sitenize kayıt olarak ilanları favoriye alabilir. Ajanslar ile mesajlaşabilir ve çok daha fazlasını kolayca yapabilir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 11 (Mobil) 58 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 83 (Pagespeed) 78 (Ylow)

Demo e Detaylar

Real Estate 7

Real Estate

Farklı kolon, slider ve listeleme özellikleri ile farklı kategoriler, konumlar ve özelliklerde ana sayfa ve diğer sayfa düzenlemelerini Elementor ile yapabileceğiniz temada birçok ek özellik bulunmaktadır.

Örneğin; haritada arama özelliği ile belli konumlardaki emlakları fiyatları ile gösterebilir, tıklandığında ilgili emlağa kolayca gidebilir. Aramaları kaydederek bir sonraki girişte hızlı bir şekilde aramaya dönebilirsiniz. Ayrıca e-mail bülteni özelliği ile girilen özelliklerde emlak olduğu zaman e-posta alabilirsiniz.

Üyelik sistemi müşteriler sitenize üye olabilir isterse de kendi ilanlarını gönderebilir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 11 (Mobil) 35 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 44 (Pagespeed) 65 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Realia

wordpress emlak teması
Realia

Gelişmiş filtreleme, kullanıcı ilan gönderme, ödeme alma seçenekleri, iOS uygulama desteği (ek ücret ile CodeCanyon’dan alınır), çeviri desteği ve Google Haritalar desteği Realia temasının öne çıkan özelliklerindendir.

Not: Temanın demosu tam çalışmadığından özellikleri göremedim. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Tema fiyatı: 59 $

Demo ve Detaylar

MyHome

wordpress emlak teması
MyHome

Viusal Composer ile kolayca düzenlenebilen tema, tema ayar paneli ve tema sayfa yapıcı sayesinde ek kod bilgisi gerektirmeden kolayca düzenleme ve geliştirme imkanı sunuyor.

Dinamik, klasik ve harita arama özelliği ile müşterilerinizin aradığı emlağı bulması oldukça kolay hale geliyor. Aramalarda otomatik tamamlama özelliği sayesinde müşterinin girdiği harfler ile alakalı kelimeler önerilenler olarak listeleniyor.

İlan sayfalarında çoklu para birimi, video, 360 sanal gerçeklik, Google Sokak Görünümü, arama butonu, ek dosyalar gibi öne çıkan bazı özellikler bulunmaktadır. Ayrıca 50’den fazla sosyal medya butonu ile onlarca sosyal medyada kolayca paylaşım rahatlığı bulunmaktadır.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 13 (Mobil) 34 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 95 (Pagespeed) 87 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Wealty

wordpress emlak teması
Wealty

Belki de tüm temalar arasında en iyi tasarıma sahip olan Wealty teması tasarımı kadar altyapısı ile de öne çıkıyor. Herhangi bir ek sayfa yapıcısı olmadan, kendi sayfa yapıcısı ile neredeyse tüm alanların tasarımını sürükle bırak özelliği ile yapabilirsiniz.

Kullanıcılar ürünün sayfasına girmeden, ürünler, kategoriler veya diğer sayfalarda; ürünü favorilere alabilir, karşılaştırma listesine ekleyebilir, fotoğraflarını ve konumunu görebilir.

Harita araması da bulunan temada diğer temalarda ayrı olarak haritadan tıklayarak eklediği şehri arama formuna dahil edebilir.

Sitenizin panelinden istatistikleri görebilir ve analiz edebilirsiniz.

Ayrıca üyelik sistemine ek olarak ücretli üyelik sistemini dahil edebilirsiniz. Bu şekilde hem ek gelir elde etmiş olur hem de daha fazla büyüyebilirsiniz.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 20 (Mobil) 57 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 86 (Pagespeed) 76 (Ylow)

Demo ve Detaylar

WpEstate

wordpress emlak teması
WpEstate

4 farklı hazır demo seçeneği olan sayfa yapıcıları ve tema paneli sayesinde kod bilgisine sahip olmadan kolayca yönetilebilen tema gelişmiş arama özelliği ile diğer çoğu temanın önüne geçiyor.

Arama filtresi hem farklı tasarımlara dönüştürülebilir hem de farklı özellikler eklenip çıkarılarak daha fazla geliştirilebilir. Google Haritalar arama özelliğinde konuma göre en yakın emlakları gösterir ve tıklandığında ilgili emlağa yönlendirir.

7 farklı ürün sayfası ile beğendiğiniz sayfayı gösterebilir ve düzenleyebilirsiniz. Her sayfa müşteri için tasarlanmış olup kullanılabilirlik ve verimlilik açısından oldukça zengin olarak tasarlanmıştır.

Tema Fiyatı: 49 $

Tema Pagespeed skoru: 11 (Mobil) 41 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 66 (Pagespeed) 85 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Reales WP

wordpress emlak teması
Reales WP

Ana sayfada slider, video, kayan resimler, harita ve resim koyabileceğiniz Reales WP temasında listeleme özelliği diğer temalardan biraz farklı.

Ürünler sayfasının yarısı bölünerek yarısında harita diğer yarısında ise ürünler ve filtreleme seçeneği gösterilir. İsterseniz haritayı sağa veya sola alabilirsiniz. Veya haritayı hiç koymayarak tüm sayfada emlak ürünlerini gösterebilirsiniz.

Facebook ve Google ile giriş, müşteri ilan gönderme, gelişmiş arama motoru, Google Haritalar, ajans oylama ve ödeme sistemi entegrasyonları gibi birçok özelliği tema kendi içinde barındırmaktadır.

Tema Fiyatı: 54 $

Tema Pagespeed skoru: 37 (Mobil) 69 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 44 (Pagespeed) 66 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Homey

wordpress emlak teması
Homey

Gecelik, haftalık, aylık ve saatlik kiralama özelliği olan temada günlere göre rezarvasyon sistemi için takvimden doluluk takibi yapılabilmektedir. Ayrıca ana sayfa elementor veya Visual Composer sayfa yapıcıları ile kod bilgisi olmadan düzenlenebilmektedir.

Temanın 9 adet farklı sektörler için demoları bulunmaktadır. Bunları tek tık ile içe aktarabilir ve kullanabilirsiniz. Düzenlemek istediğiniz yerleri sayfa yapıcıları ile de düzenleyebilirsiniz.

Rezarvasyon sistemi ile takvimden seçilen günlerde yetişkin ve çocuk sayısına göre düzenleyerek rezarvasyon işlemi yapılabilir.

Ayrıca müşteriler kendi hesaplarını açarak rezarvasyon işlemlerini, favorilerini, profili düzenleyebilir. Yöneticiler ile mesajlaşabilir ve geçmiş faturalarını görebilir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 11 (Mobil) 64 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 80 (Pagespeed) 67 (Ylow)

Demo ve Detaylar

CitiLights

wordpress emlak teması
HomePress

3 farklı harita platformunun (Google Haritalar, OpenStreetMaps, Mapbox) entegre edildiği HomePress istatistik, karşılaştırma ve hesaplayıcı aracı ile dikkat çekiyor. Ayrıca ürünlerin hızlı bakış özelliği ile sayfaları geçmeden açılır pencerede görme olasılığı sağlıyor. Bu şekilde zaman kaybı olmadan müşterileriniz aradığı emlağı kolayca bulabiliyor.

İsterseniz temayı Elementor eklentisi ile sürükle bırak yaparak tasarlayabilirsiniz. İsterseniz de temanın kendi sayfa yapıcısı ile sürükle bırak yaparak tasarım yapabilirsiniz. Temanın kendi sayfa yapıcısını kullanmak sitenizi olumlu yönde etkileyecektir. Çünkü Elementor ile ek yük bindirmeyecektir.

Ayrıca 10 adet farklı hazır demosu ile sıfırdan tasarlamaktan kurutulup hazır demoları olduğu gibi kurup, kullanabilir veya kendinize göre modifikasyon yapabilirsiniz.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 6 (Mobil) 36 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 84 (Pagespeed) 81 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Beyot

Wordpress emlak teması
Beyot

Ev’in dışında araba, mağaza ve diğer her türlü gayerimenkullerin satışı için bir platform hazırlayabilirsiniz. Çoklu dil desteği ile farklı ülkelere ve yörelere de açılabilirsiniz.

İlan yazdırma özelliği ile ilanları tek tık ile yazdırabilirsiniz. Ürünleri tek tık ile karşılaştırma listesine ekleyebilir ve diğer ilanlar ile karşılaştırma işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca sanal gerçeklik videosu olan ilanları rahatça gezebilirsiniz.

Kullanıcılar sitenize üye olabilir, alacağı veya almayı düşündüğü ilanları favorilere ekleyebilir, ya da kendi ilanlarını satışa çıkarmak için ilanı yayınlayabilir.

Tema Fiyatı: 60 $

Tema Pagespeed skoru: 6 (Mobil) 23 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 70 (Pagespeed) 72 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Home Villas

wordpress emlak teması
Home Villas

Ücretli üyelik sistemi, rezarvasyon özelliği ve diğer birçok özelliği ile öne çıkan Home Villas teması Türkçe desteklidir. Yani temayı rahatça yönetebilirsiniz. Yabancı dil ile kafa karışıklığına sebep olmadan aradığınızı kolayca bulabilirsiniz.

Temanın yapımcısı tarafından 18 adet hazır demosu bulunmaktadır. Bu demolar farklı sektörler için hazırlanmış tasarım ve özellikleri içinde barındırmaktadır. Örneğin rezarvasyon sistemi yapacaksanız sayfa yapıcıları ile uğraşmadan demoyu tek tık ile indirerek kendi zevklerinize göre hızlıca düzenleyebilirsiniz.

Az sayıda temada bulunan haritada emlak gösterimi bu temada da mevcut. Müşterileriniz isterse ilanlarını haritadan seçerek ilanı inceleyebilir, isterse de ilanın konumunu haritadan görebilir. Çoklu para birimi desteği ile müşterileriniz istediği para biriminden alım yapabilir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 6 (Mobil) 30 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 21 (Pagespeed) 49 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Findeo

wordpress emlak teması
Findeo

Sade tasarımı ile öne çıkan Findeo teması oldukça güçlü bir altyapıya sahip. Gelişmiş arama motoru sayesinde gayrimenkulleri en ince ayrıntısına kadar filtreleyebilir, satılık/kiralık gibi seçeneğe göre seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca ürün sayfasına girmeden ürünlerin resmini görme gibi birçok işlevi kolayca, ürünün üstüne getirerek, yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar aradığı ilanı kolayca görebilir. Arasında kaldığı ürünleri tek tık ile karşılaştırma listesine kolayca alabilir.

İlan sayfalarına kat planlarını yerleştirebilirsiniz. Müşterileriniz form aracılığı ile kolayca ajans (satıcı) ile iletişime geçebilir.

Tema Fiyatı: 59 $

Tema Pagespeed skoru: 9 (Mobil) 43 (Masaüstü)

Tema GTMetrix Skoru: 56 (Pagespeed) 68 (Ylow)

Demo ve Detaylar

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 • Avatar of Talha Talha

  Dayım için bir emlak sitesi acmam gerekiyordu. bu temalardan birini seçmemde yardımcı olur musunuz

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   RealHomes teması gayet başarılı bir temadır. Tavsiye ederim

 • Avatar of can can

  hangi temayı tercih etmeliyim

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Houzez temasını tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer temalar da gayet başarılıdır

 • Avatar of Filiz Filiz

  emlak sitesi için de bir kurulum gelecekmi?

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Planımda böyle bir yazı yok. Ama talep olursa yazabilirim. İyi günler Filiz

  Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.