En İyi 9 WordPress Anket Eklentisi (Karşılaştırma)

Son güncelleme:
En İyi 9 WordPress Anket Eklentisi (Karşılaştırma)

Yürüttüğünüz işletme ne olursa olsun, ziyaretçilerinizin ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında ne düşündüğünü bilmek her zaman yararlıdır.

Ama bir zihin okuyucu değilseniz, bunu yapmanın tek yolu; onlara ne düşündüklerini sormaktır.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Ve hizmet siteniz için WordPress kullanıyorsanız, hedef kitlenizle etkileşim kurmanın en kolay yolu bir WordPress anket eklentisi kullanmaktır.

WordPress anket eklentileri, ziyaretçilerinize aktif olarak ulaşmanıza, onlara sorular sormanıza ve sonuçları analiz etmenize olanak tanır. Ve satışlarınızı arttırma konusunda size yardımcı olabilirler.

WordPress Anket Eklentileri

Bu yazıda, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun seçeneği bulabilmeniz için dokuz farklı en iyi WordPress anket eklentisi listesi bulunuyor.

Şimdi hiç vakit kaybetmeden bu eklentilerin bulunduğu WordPress anket eklentileri listesine göz atalım.

Gravity Forms

WordPress anket eklentisi
Gravity Forms

Gravity Forms, son derece popüler ve geliştirilebilir bir WordPress anket eklentisidir. Gravity Forms, özünde yalnızca formların odaklanmış bir uygulaması olmadığından, WordPress sitenizde anketler oluşturmanıza yardımcı olmak için çok uygundur.

Gravity Forms ile, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak çeşitli alan türleri içeren bir sürükle ve bırak form düzenleyici kullanarak anketlerinizi oluşturabilirsiniz. Serbest biçimli metin kutuları, radyo kutuları, onay kutuları ve açılır menüler kullanarak formunuzu zenginleştirebilirsiniz. 

Gravity Forms’u Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Önceki yanıtı temel alarak sonraki soruyu değiştiren koşullu mantık sistemi 
 • Anketin bütünlüğünü sağlamak için ziyaretçi başına yanıt sayısını sınırlayın
 • Anket sonuçlarını herkese açık olarak görüntüleyin (isteğe bağlı)
 • Anketi belirli bir tarihte veya belirli sayıda yanıttan sonra kapatın

Son olarak, Gravity Forms, çeşitli harici hizmetlere bağlamanıza izin veren çok sayıda başka eklenti içerir.

Fiyat: 59$’dan başlıyor.

Responsive Poll

WordPress anket eklentisi
Responsive Poll

Responsive Poll, Gravity Forms’tan önemli ölçüde daha uygun fiyatlı, premium bir WordPress anket eklentisi olarak öne çıkıyor. Twitter Bootstrap 3 ile tasarlanan Responsive Poll, anketleri hızlıca yayınlamanıza ve ardından Chart.js tarafından desteklenen tabloları kullanarak verileri güzel bir şekilde okumanıza olanak tanır.

Yeni bir anket oluşturmak için tek yapmanız gereken sorunuzu girmek ve yanıtlara eklemek. Ardından, bazı önemli ayrıntıları yapılandırın (stil ve kullanıcı başına yalnızca tek bir oylamaya izin verilip verilmeyeceği gibi). Veriler gelmeye başladığında, yerleşik çizelgeleri kullanarak onu görselleştirebileceksiniz. 

İşte Responsive Poll’u Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Oylama sonuçlarını görüntülemek için 7 animasyonlu grafik türü
 • Tek bir sayfada birden fazla ankete izin verir
 • Tamamen özelleştirilebilir
 • Duyarlı (Responsive)
 • Twitter Bootstrap 3 kullanılarak hazırlanan tasarım
 • Charts.js ile gelişmiş grafikler

Fiyat: 16$

WordPress.org üzerinden ücretsiz versiyonu kullanabilirsiniz.

Responsive Poll, yalnızca basit tek soruluk anketler oluşturması gereken, bütçe bilincine sahip kullanıcılar için iyi bir seçenektir. Tonlarca özellik beklemeyin, ancak tek bir soruyla bir anket veya anket oluşturmanız gerekiyorsa, ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

GetSiteControl

getsitecontrol

GetSiteControl, WordPress sitenize özel bir eklenti aracılığıyla kolayca ekleyebileceğiniz çok amaçlı bir widget (bileşen) setidir.

Bu widget ile sitenizdeki çeşitli alanlarda göz alıcı anketler oluşturabilirsiniz. Toplamda; kalıcı açılır pencerelerden bildirim çubuklarına, slaytlara ve daha fazlasına kadar seçim yapabileceğiniz 9 farklı konum elde edersiniz. Tek bir soru ile bir anket oluşturabilir veya okuyucularınızın birden fazla soru ile ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

GetSiteControl’ü Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Anketinizi kimlerin ne zaman göreceğini kontrol etmenizi sağlayan ayrıntılı hedefleme ve tetikleme seçenekleri
 • Mailchimp gibi harici uygulamalara kolayca entegrasyon
 • Yalnızca ana sayfanıza gelen ve akıllı telefon kullanan ziyaretçilerle anket yapmayı seçebilirsiniz.
 • Atlama özelliği

GetSiteControl, esnek anketleri statik bir içerikde yayımlamak yerine yaratıcı konumlarda görüntülemek isteyenler için mükemmeldir. GetSiteControl’ün hem ücretsiz hem de ücretli planları olduğundan (ayda 59 TL’den başlayan fiyatlarla), her bütçeye uygun web siteleri için uygundur.

Fiyat: Küçük 59 TL, Orta 119 TL, Büyük 179 TL

Quiz, Poll, Survey & Form by Opinion Stage

Quiz Poll Survey Form
Quiz, Poll, Survey & Form by Opinion Stage

Quiz, Poll, Survey & Form by Opinion Stage, WordPress sitenizi Opinion Stage ile kolayca entegre etmenin bir yoludur.

Tahmin ettiğiniz gibi, anketler ve etkileşimli içerikler oluşturmanıza yardımcı olan bir platformdur.

Opinion Stage ayrı bir hizmet olduğundan, işinizin çoğunu WordPress panonuz yerine Opinion Stage’in web sitesinde yapacaksınız. Bu güzel bir özelliktir. Çünkü Opinion Stage anket oluşturucusunun kullanımı, WordPress panonuzda yönetilen birçok eklentiden daha kolay.

İşte Onu Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Atlama özelliği
 • Anketin son sayfasında bir harekete geçirici mesaj görüntüleme
 • Potansiyel müşteri oluşturma formları
 • Daha detaylı raporlar
 • Popüler e-posta pazarlama ve CRM araçlarıyla entegrasyonlar

Opinion Stage ile sorularınız üzerinde büyük ölçüde kontrol sahibi olursunuz. Farklı soru biçimleri arasından seçim yapabilir ve kullanıcıların kendi yanıtlarını ekleme seçeneğini açıp kapatabilirsiniz. Anketinizi herkese açık olarak yayınladıktan sonra, Opinion Stage hesabınızda temel raporları görüntüleyebilirsiniz.

Fiyat: Temel – Ücretsiz, Başlangıç ​​– 19 $/ay, Küçük İşletme – 65 $/ay, Performans – 199 $/ay. 

Everest Forms

everest
Everest Forms

Everest Forms, bir WordPress sitesinde form oluşturmayı son derece kolaylaştıran en iyi WordPress anket eklentileri arasındadır. Eklenti, sürükle ve bırak işleviyle formlar oluşturmanıza olanak tanır; bu, herhangi bir kod bilmeyen yeni başlayanların bile kolayca form oluşturabileceği anlamına gelir. 

Formu oluşturduktan sonra, basit bir kısa kod kullanarak kolayca web sayfalarınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca Everest Forms’u, ödeme formları, başvuru formları ve daha fazlasını içeren bir dizi farklı form oluşturmanıza olanak sağlayacak premium eklentileriyle birleştirebilirsiniz. 

Everest Forms’u Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Sınırsız form oluşturun 
 • Tamamen mobil duyarlı 
 • Spam ve botları durdurmak için reCaptcha 
 • Formlarınız için iki farklı tasarım şablonu

Everest Forms, yeni başlayanlar için web sitesi tasarımlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşen güzel formlar oluşturmaları için harika bir platform sağlayan bir WordPress anket eklentisi olarak öne çıkar. Bu eklentinin ücretsiz sürümünü kullanabilirsiniz, ancak entegrasyon işlemleri için premium bir plan satın almanız gerekir. 

Fiyat: Kişisel – 49$, Artı – 99$, Profesyonel – 129$, Ajans – 199$. 

WP-Polls

WP Polls WordPress survey poll plugin

Everest Forms’un aksine, WP-Polls, kullanıcıların formlarını farklı şablonlar ve CSS stilleri kullanarak özelleştirmesine olanak tanıyan ücretsiz bir WordPress anket eklentisi olarak öne çıkar. Sıfırdan kendi formunuzu oluşturmayı seçebilir veya önceden hazırlanmış birçok şablondan birini seçebilirsiniz. Her iki durumda da, anketinizin kontrolü sizde. 

Ayrıca, anket formunuzu ayrı bir sayfa oluşturmak yerine web sitenizde bir widget olarak görüntüleme seçeneğiniz de bulunmaktadır. WP-Polls, ücretsiz ancak son derece profesyonel olan en özellikli WordPress anket eklentilerinden biridir. 

İşte WP-Polls’u Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler :

 • Özelleştirilebilir 
 • Bir dizi farklı form şablonu 
 • Kullanıcı dostu arayüz 
 • Kurulumu ve yapılandırması kolay
 • Formu bir widget olarak gösterme

Bir dizi özellik sunduğu ve tamamen ücretsiz olduğu için bütçeniz kısıtlıysa WP-Polls’u tercih etmenizi öneririm. 

eForm Builder

eForm Builder WordPress Plugin

eForm Builder, listedeki en eksiksiz WordPress anket eklentisi olarak gösterilebilir. Bu eklentiyi kullanarak sınavlar, anketler, veri toplama, ödeme/maliyet tahmini ve kullanıcı geri bildirimi dahil hemen hemen her türlü formu tasarlayabilirsiniz. Ayrıca eklenti WordPress anket formunuzu yapılandırma ve ayarlama sürecinde size rehberlik eden uzman desteğiyle birlikte gelir. 

Ayrıca eForm Builder eklentisi; MailChimp, ReCAPTCHA, Zapier, MailPoet ve daha fazla 3’üncü parti uygulama ile entegredir.

İşte eForm Builder’ı Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Ayrıntılı raporlama ve istatistikler 
 • Anket için iş akışları
 • Otomatik gönderimi imkansız hale getiren spam koruma
 • Kullanıcıların anketleri ve formları paylaşmasına izin veren sosyal paylaşım özelliği
 • Popüler uygulamalar ile entegrasyon

eForm Builder, yalnızca veri toplamakla kalmayıp aynı zamanda grafikler ve pasta grafikler aracılığıyla görsel olarak sunan gelişmiş bir WordPress anket eklentisi olarak listede yer alıyor. 

Fiyat: 39$

YOP Poll

YOP POLL WordPress survey poll plugin

YOP, 20.000’den fazla etkin yüklemeye sahip ücretsiz bir WordPress anket eklentisidir. Formlarınızı doğrudan WordPress kontrol panelinizden web sayfalarınıza entegre etmek istiyorsanız, eklenti harika bir çözümdür. 

Bu WordPress anket eklentisi, anketlerinizi planlamanıza da olanak tanır; bu, anketinizin otomatik olarak belirli bir zamanda başlayıp biteceği anlamına gelir. Ayrıca, aynı anda birden fazla anket yapabilir veya anketleri ilki biter bitmez başlayacak şekilde planlayabilirsiniz. 

İşte YOP Poll’u Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Anketinizi istediğiniz zaman düzenleyin veya klonlayın 
 • Anket planlaması, belirli bir zamanda bir anketi otomatik olarak başlatır ve bitirir 
 • Belirli bir zamanda birden çok anket görüntüle 
 • Kullanıcıların tek bir soru için birden fazla yanıt göndermesine olanak tanır

Web sitenizde herhangi bir ek ücret ödemeden hızlı anketler yapmak istiyorsanız YOP harika bir çözümdür. 

Modal Survey

Modal Survey WordPress Plugin

Bu en iyi WordPress anket eklentileri listesindeki bir başka harika eklenti de Modal Survey. Codecanyon’daki 1 numaralı WordPress anket eklentisi olarak satışı yapılıyor; bu, web siteniz için harika anket formları oluşturmanıza olanak tanıyan tam işlevli bir araçtan başka bir şey almayacağınız anlamına gelir.

Eklenti, verileri kolayca anlayabilmeniz ve doğru kararları verebilmeniz için grafikler ve çizelgeler kullanarak harika görseller aracılığıyla görüntüler. Kullanıcı dostu arayüzü yeni başlayanlar için harika bir kullanım imkanı sunuyor. 

Modal Survey’i Harika Bir WordPress Anket Eklentisi Yapan Özellikler:

 • Anketinizi içeriğinize gömün veya modal (popup) tarzda görüntüleyin 
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı anket stili 
 • Eğlenceli testler için de trivia formları oluşturmanıza izin verir
 • Zamanlayıcı ile test oluşturun 
 • Anketlerinizi tasarlamak için Visual Builder kullanımı

Hangi WordPress Anket Eklentisini Seçmeliyiz?

Kararınızı vermenize yardımcı olmak için birkaç farklı senaryo hazırladım. Her biri için bir eklenti önereceğiz.

Normal içeriğinizin içinde yer alan tek soruluk anketler oluşturmak istiyorsanız, Responsive Poll uygun fiyatlı bir seçenektir.

Öte yandan, normal içeriğinizin dışında kalan her tür anketi (slayt, açılır pencere, bildirim çubuğu vb.) oluşturmayı tercih ediyorsanız, GetSiteControl size hem tekli hem de çoklu erişime izin veren harika bir arayüz sunar.

Bir geliştiriciyseniz (veya bir geliştiriciniz varsa!), Gravity Forms size anketler oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar. Esnek ve genişletilebilir Gravity Forms ekosistemine 59 dolardan sahip olabilirsiniz.

Son olarak, gelişmiş işlevselliğe sahip ilgi çekici içerik içi anketler oluşturmanın en kolay yolunu istiyorsanız, Quiz, Poll, Survey & Form by Opinion Stage iyi bir seçenektir. Marka bilinci oluşturmayı/reklamları kaldırmak ve en iyi özelliklere erişmek istiyorsanız büyük bir bütçeye ihtiyacınız olacağını unutmayın.

WordPress haber teması listesine göz atınız.

WordPress anket eklentisi hakkında sorularınızı yorum olarak belirtebilirsiniz.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.