Türkçe WordPress Temaları (Türkçe Yönetim Paneli ve Desteği Olan Temalar)

Son güncelleme:
Türkçe WordPress Temaları (Türkçe Yönetim Paneli ve Desteği Olan Temalar)

Türkçe WordPress temaları arayışında olanlar için hazırlanan bu rehber içerik ile Türkçe yönetim paneli, desteği ve dokümantasyonu olan temalara ulaşabileceksiniz. Yazı içerisinde tüm Türkçe temaları listelemeyeceğim. Bu mümkün bir şey değildir. Çünkü onlarca tema var.

Bu yazı biraz farklı biçimde olacak. Tema yapımcılarını başlıklar halinde yazacağım ve temalarını, ortak özelliklerini, öne çıkan özelliklerini anlatacağım.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Türkçe WordPress Temaları

Türkçe temalar sadece yapımcısı Türk olan temalar değildir. Dünyada birçok kişi tarafından kullanılan popüler temaların birkaçında da Türkçe desteği bulunuyor. Bu temaları yazı sonunda küçük bir başlıkta size sunacağım.

Başlıklara geçmeden önce bu yapımcıları ve temaları bir liste halinde görelim. İşte Türkçe WordPress tema yapımcıları:

 1. Kan Themes
 2. WP Uzman
 3. Juzk
 4. Temadam
 5. BirTema
 6. Keremiya
 7. Can Tema
 8. Safir Tema
 9. Maxx Tema
 10. Temafabrika
 11. Tema Vadisi
 12. Diğer temalar

olarak bir liste yapmamız mümkün. Şimdi bu listedeki tema yapımcılarını, temalarını, öne çıkan özelliklerini ve diğer detaylarını biraz daha detaylı bir şekilde ele alalım.

Kan Themes

kanthemes
Kan Themes

Türkçe tema yapımcıları arasında en çok bilinen ve tercih edilen yapımcı olan Kan Themes şu ana kadar 6 (altı) adet tema yapmış ve satışa sunmuştur. En çok kullanılan teması, benim de kullanmış olduğum, Geoit temasıdır. Bu temaya 2 yılı aşkın süredir güncelleme geliyor.

Temaları oldukça hızlı, özelleştirilebilir ve SEO uyumludur. Tema paneli Türkçe’dir. Ek olarak İngilizce desteği de olduğunu düşünüyorum. Geoit temasında İngilizce desteği var. Diğer temalarında var mı bilmiyorum. Örnek bir tema paneline bu linkten ulaşabilirsiniz.

Temanın kullanım eğitimi için oluşturulan dokümanlar ve videolar bulunmaktadır. Yine bunlar Türkçe bir şekilde hazırlanmıştır. Kolayca sitenizi yönetebilirsiniz. Dokümanlara ulaşmak için tıklayınız.

Tema kullanımında destek almak isterseniz destek talebi ile yapımcıdan Türkçe destek alabilirsiniz. Hesabım sayfanızdan yeni bir destek talebi oluşturarak takıldığınız noktada ücretsiz destek alabilirsiniz. Destek almakta bir sınır yoktu diye biliyordum ama son temaları Kanews temasının lisans detayları sayfasında süreli ücretsiz destek ibaresi yazıyor.

Kan Themes’in sitesi.

WP Uzman

wpuzman
WP Uzman

WP Uzman’ın üretmiş olduğu temalar sadece 3 tanedir. Bunlardan ikisi blog/magazin teması diğeri ise özel bir amaca hizmet eden resim yükleme temasıdır.

En popüler teması olan Ideabox temasında yine Türkçe desteği bulunmaktadır. Bunun yanında Ingilizce dili desteği de bulunmaktadır.

Tema panelini Türkçe’dir. Rahat bir şekilde ayarlarınızı yapabilir ve sitenizi yönetebilirsiniz. Tema ayar panelini görmek için bu linke tıklayabilir ve görselleri inceleyebilirsiniz. Tema yönetim paneli oldukça basit ve güçlü bir şekilde hazırlanmış.

Tema kullanımında sorun yaşarsanız tamamen Türkçe bir şekilde hazırlanan online dokümanlara ulaşabilirsiniz. Bu dokümanlar WP Uzman’ın kendi sitesindedir ve bu linkten erişebilirsiniz. Eğer birebir destek almak isterseniz destek bileti açarak destek alabilirsiniz.

WP Uzman’ın sitesi.

Juzk

juzkthemes
Juzk Themes

Juzk Themes bana göre sektöre en hızlı giriş yapan firma. Birçok farklı teması var. Ve bu temaları oldukça uygun fiyattan satıyor. Sattığı temaların çoğusu kendisine ait olsa da başka firmalardan/kişilerden devir alınan temaları da bulunmakta.

Toplam 24 tane WordPress teması, 2 tane de WordPress eklentiis bulunmakta. Bu temalar başta blog ve magazin olmak üzere birçok farklı türde. Diğer 2 eklenti ise DGS Puan hesaplama eklentisi (ücretsiz) ve WordPress sınav/test eklentisi.

Juzk Themes telefon, canlı destek ve destek bileti ile kullanıcılarına destek veriyor. Tema kullanımı ile ilgili bir video, doküman göremedim.

Juzk’ın sitesi.

Temadam

temadam
Temadam

Temadam firmasının ana sayfasında birçok farklı tema görünüyor ama bu temalardan sadece 1 tanesi hazır/satışta. O da haberadam yani WordPress haber teması. Bu temanın incelemesini zaten daha önceden yapmıştık. Tema incelemesine gitmek için haberadam yazısına tıklayabilirsiniz.

Temadam firmasının ek olarak siz sunduğu eklentiler de bulunuyor. Bunlar veriadam (yapısal veri işaretlemesi için bir eklenti), botadam (bot eklentisi) ve adamp yani AMP eklentisi. Bu eklentiler temanın yanında ücretsiz olarak geliyor. Lakin belli bir süre sonra lisans süresi bitiyor. Yani tekrar satın alım yapmalısınız.

Saat 10 ile 20 arası destek bileti sistemi ile tema hakkında teknik destek alabilirsiniz. Eğer destek bileti yerine daha hızlı bir çözüm arıyorsanız dokümanları kullanabilirsiniz. Örnek bir doküman için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Temadam

BirTema

Birtema
BirTema

Bir diğer Türkçe WordPress tema yapımcısı da BirTema. Ben BirTema’yı ayrı bir yazıda incelemiştim. Bu yüzden tekrardan buralara yazmayacağım. Bu linke tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

BirTema

Keremiya

keremiya
Keremiya

Keremiya daha çok WordPress film temaları ile sektörde biliyor. Gelişmiş film ve dizi izleme temaları ile güzel bir film izleme sitesi açmanıza olanak sağlıyor.

Piyasadaki birçok film sitesinin de Keremiya tercih etmesinin birçok nedeni var. Bunların en başında gelişmiş içerik ekleme sistemi geliyor. Ayrıca gelişmiş sayfa yapıcısı ve tema paneli ile sitenizin her noktasını yönetmenizi sağlıyor.

Temalar için destek talebi ile destek alabilirsiniz veya hazır kullandım dokümanları ile sorununuzu çözebilirsiniz. Keremiya’nın destek sayfasına ulaşmak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Keremiya

Can Tema

cantema
Cantema

Can Tema modern ve kullanıcı dostu WordPress temaları üretiyor. Temalarının diğer temalardan en büyük farkı kendine özel sosyal medya akış (keşfet) sisteminin bulunması. Şahsen pek gerekli bir sistem değil. Ama olması büyük bir fark getiriyor.

Şuan 7 farklı teması bulunuyor. Bu temalar haber ve blog temaları olsa da finans ve yemek teması olarak da kullanılabilen temaları da bulunmaktadır.

Tema hakkında destek almak için destek bileti sistemini kullanabilir veya hazırlanan video ve dokümanlar ile sorununuzu çözebilirsiniz. Örnek bir doküman sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Can Tema

Safir Tema

safir tema
Safir Tema

Bir diğer popüler Türkçe tema yapımcısı Safir Tema. 21 farklı WordPress teması ile geniş bir ürün yelpazesi bulunan Safir Tema’nın Lara adlı temasının incelemesini daha önce yapmıştım. O tema ve Safir Tema ile ilgili diğer detaylara bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Temaların kullanım kılavuzuna yani dokümanlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Birçok tema için detaylı kullanım kılavuzu hazırlanmış.

Safir Tema

Maxx Tema

maxx tema
Maxx Tema

8 farklı tema ile hizmet veren Maxx Temanın temalarının 6 tane haber/blog tarzı siteler için diğer 2 tema ise sektörel siteler için temalardır.

Temalar hakkında destek almak için destek talebi sistemini kullanabilirsiniz. Ben herhangi bir doküman veya videoya rastlamadım. Belki satın aldıktan sonra tema içinde veya müşteri panelinde geliyordu.

Tema Fabrika

temafabrika
Tema Fabrika

WordPress tema konusunda uzun yıllardır Tema Fabrika markasıyla lisanslı temalar, web tasarım hizmeti vermektedir. Hazırlanmış ve satışa sunmuş olduğu temalar Google başta olmak üzere birçok arama motorlarının SEO kurallarına uygun üretilmiştir.

Kurumsal, parti, dernek, blog ve haber başta olmak üzere birçok farklı sektöre özel temalar üretmiştir. Bu temaları sitesinden satın alabilir ve sitenize kurabilirsiniz.

Satın alınan temalar hakkında destek almak için kendi müşteri panellerinden destek bileti oluşturabilir ve destek alabilirsiniz.

Tema Fabrika

Tema Vadisi

temavadisi
Tema Vadisi

AlpMedya Kuruluşu olan temavadisi.com WordPress tema sektöründe yıllardır hizmet veren ekibi, son teknolojileri takip ederek özgün olarak farklı alanlarda temalar kodlamaktadır. Birçok farklı kategoride 30 tane teması bulunan Tema Vadisi’nin birçok popüler teması vardır. Bu temaları temavadisi temalar sayfasından görebilirsiniz.

Satın alınan temalara destek sistemi üzerinden destek veren Tema Vadisi’nde temalara gelen güncellemeler diğer sitelerde olduğu gibi ücretsizdir.

Tema Vadisi

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 • Avatar of Uzman Tarih Uzman Tarih

  Türkçe tema üreticisi arayan arkadaşlara KanThemes'i tavsiye ederim :)

 • Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.