Tema Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Site sahiplerinin çoğu kendi sitesinin güzel modern gözükmesini ister. Ama buradaki bir hata görünüme önem verilmesi. Görünümden önceki etken ise SEO performansıdır.

İşte size bu konuda biraz tavsiyede bulunacağız.

Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tema seçerken ilk önce SEO uyumuna dikkat etmeliyiz. Yani arama motorlarına uygun mu kodlanmış? Yazılar doğru mu indexleniyor? Gibi sorulara cevabımızı tam olarak almalıyız. Bu sorunun cevabını sırayla şu şekilde bulabiliriz.

Örneğin bizimde sitemizde kullandığımız NewTech teması ile incelememizi yapalım.

Diğer Siteleri İnceleyelim

Diğer sitelere inceleyerek en iyi sonucu elde edebiliriz. Şimdi şöyle yapıyoruz.

  • Wpdoz.com a giriyoruz. (örnek olarak)
  • Rastgele bir yazıyı kendimize seçiyoruz. Benim seçtiğim: Yerli Tema Yapımcıları ile ilgili bir yazı.
  • Önce başlığı kopyalayarak tarayıcıdan gizli sekme ile arama yapıyoruz. Gizli sekme bize daha sağlıklı sonucu verir.
  • Gördüğünüz gibi 1.sırada Ama bu yetmez. Çünkü sitedeki başlık ile arama yaptık. Şimdi de etiketlerle aramasını test edelim.

Bunda da iyi bir sonuçta ise tema gerçekten iyidir.

İyi bir sonuç: Sıra= 0 – 5. sıra ise; ÇOK İYİ
Sıra= 5 – 10. sıra ise; İYİ
Sıra= 10 – ∞ . sıra ise; Başka Tema Ara

Forumlardan Yardım Alma

Diğer webmaster forumlarından yardım alıyoruz. En büyük webmaster forumu olan r10’dan yardım almak daha kaliteli olacaktır. Çünkü işi bilenler de orada olacağı için onların verdiği fikirleri bile kendinize yol alabilirsiniz. R10 üyeliğiniz yok ise daha önceden tema yapımcısı ile ilgili konuları bulabilirsiniz.

İllaki r10’dan yardım almanıza gerek yok. Wmaraci gibi üyeliği açık olan forumlardan da yardım alabilirsiniz. %90 olarak zaten almak istediğiniz tema yapımcısı o forumda zaten bulunacaktır. Yapımcı forumda bulunuyor ise profiline girin ve ticaret geçmişini görüntüleyin. Daha önceden satın alanların görüşlerini incelemek için bir yöntem de budur.

Güvenlik ve Artı Özellikler

Temanızı alırken diğer bir dikkat etmeiz gereken husus ise güvenlik ve artı olarak eklenen özelliklerdir. Güvenlik sitenizin güvenliği için olan atılan adımlardır. Artı özellikler ise kullanıcının sitede kalmasını etkileyecek olan artı özelliklerdir. Bunlar mesela üyelik sistemi, bildirim sistemi, rütbe (rozet) sistemi, içerik gönderme (normal kullanıcılar için), emoji oylama sistemi, favoriler (daha sonra okuma ) gibi artı özellikler bulunduğunda kullanıcılar sitenize girmek ister, girdikten sonra kalmak ister.

Sitemizde kullandığımız NewTech temasında da bu özellikler de artı olarak vardır.

Ücreti

Temanın ücreti herkes için ideal olmalıdır. Normal fiyatından daha uçuk olan temaları almayı kimse istemez. Ama tema genel olarak 1 kere alınacağı için. Paraya kıyıp en iyi temanızı seçmenizde fayda vardır.

Küçük Bir Öneri
Size bir küçük önerimiz var. Size o kadar anlattığımız tema özelliklerinin bulunduğu olan ve bizimde kulllanıdığımız NewTech temasını size ÖNERİRİZ.
NewTech Temasını Satın Al

 

Son Bir Uyarı

Sizde almak istediğiniz temaları yukarıdaki önerilere uyarak seçin ve almak istediğiniz bir temayı liste halinde yorum olarak bize sorabilirsiniz.

Yorumlar

Reklam

POPÜLER HABERLER