1. Ana Sayfa
  2. Püf Noktalar
  3. Teknoloji Haber Sitesi Açmak Mantıklı mı?

Teknoloji Haber Sitesi Açmak Mantıklı mı?

Teknoloji haber sitesi açmak mantıklıdır. Ama bütçe ve yeterli kaynak var ise. Yoksa boşa kürek çekmek zorunda kalırsınız.

teknoloji-haber-sitesi-acmak

Teknoloji haber sitesi açmak her gencin hayalidir. Özellikle webtekno, shiftdelete.net gibi büyük başarı yakalayan siteleri gördükçe hevesleri daha da artıyor.

Ve bunu yaparken webtekno’nun ‘tekno’ kelimesinden sınırsız isim üretiyorlar. Bazıları çok iyi marka isimler olsa da bazıları gerçekten çok saçma oluyor.

Neden Teknoloji Haber Sitesi?

Kişi haberlere bakmak içim webteknoya giriyor. Veya başka bir siteye. Sonra okunma sayılarına bakıyor. 80-90 bin okunma olduğunu görüyor. Buna ek olarak YouTube’deki aboneleri de görüyor ve daha da heyecanlanıyor.

Hemen kopyala-yapıştır ile haber girer ben de yükselirim umuduna kapılıyor. Ve yanlış yola giriyor. Çünkü bilgisi tam olmadığı için yanlış hamleler yapıyor. Bilen birine de sormayı gereksiz buluyor.

Teknoloji haber sitesi açmak için gelen heveslerdeki en büyük etkenin büyük sitelerin yüksek hit almasını söylemiştik. Bir diğer etken ise kolay içerik bulunmasıdır.

Herhangi bir siteden içeriği alarak yayınladım düşüncesi vardır.

Teknoloji Haber Siteleri Tutar mı?

Tutması çok zor bir olasılıktır. Yani siz ilk başta diğer sitelerden bu haberleri alacaksınız. Ve aldığınız zaman siteye içeriği ekleyene kadar, indexlenmesi için biraz zaman almasını bekleyeceksiniz.

Ki zaten anında indexlense bile haber sitelerinin sıralamasını geçmeniz çok zor olacaktır. Bu yüzden tutması biraz değil çok zor olacaktır.

Tutması için;

  • Güzel bir marka.
  • İyi bir SEO çalışması.
  • İyi bir sosyal medya kitlesi.
  • Özel yazılım.
  • Reklam
  • Geniş haber ağı ve editörler.

olursa tutması daha da iyi olacaktır. Yoksa kopya içerikler ile yükselemezsiniz.

Yani şunu da düşünün: büyük haber sitelerinden tüm haberleri anında haber okuyacağına neden sizin sitenizden okusun?

Açanlar Ne Yapmalı?

Sitesini açıp, yükselemeyip ne yapacağını bilmeyenler, niche yani belli kategoriye hitap eden yazılar yazabilirler. Mesela Xiaomi ile ilgili yazılar.

Veya alan adına yönelik bir çalışma yapabilirler. Bunun için alan adını alt kısma yorum olarak bırakabilirler.

Son olarak teknoloji haber sitesini açmak mantıklımı sorusunu kesin olarak cevaplayalım.

Teknoloji haber sitesi açmak eğer bütçeniz var ise mantıklı. Diğer türlü ise mantıksız bir uğraş olur.

Yazar Hakkında

WpDoz, yeni nesil WordPress blogu olup, WordPress hakkında bilgi, belge, tecrübe, deneyim ve önerilerini WordPress site sahiplerinin sitelerini geliştirmesi amacı ile kurulan bir sitedir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Merhaba Enes, Sadece teknoloji siteleri için değil, bütün siteler için bütçe ve ekip gerekiyor. Teknoloji içeriklerinde uzun ömürlü içerikler oluşturmak özellikle ekibi olmayanlar için ideal tercih olacaktır. Ne tür blog olursa olsun ayda 100-150 adet makale girişi yapılamıyorsa o sitenin başarı hızı düşük olacaktır. Başarısız olmaz demiyorum fakat süre uzadıkça motivasyon düşer. Motivasyonun bittiği durumlarda da içerik girişi daha da zayıflar. Özellikle teknoloji alanında site açacaklara tavsiyem uzun ömürlü içerik tercih edin. Teknoloji içerikleri de haber içerikler gibi kısa süreli oluyor. Bunu gözardı etmeden bu yola çıkmakta fayda var.

  2. Bilgi verici yorumunuz için teşekkürler. Bu arada makale girişinin önemini hatırlattığınız için de çok teşekkürler.