1. Ana Sayfa
  2. SEO
  3. SEO Analiz Programları – 4 Farklı Program

SEO Analiz Programları – 4 Farklı Program

seo-analiz-programları

Günümüzde özellikle SEO analiz programları sayesinde işlemler daha kolay bir şekilde halledilebiliyor. Bu konuda bazı SEO analiz programları ücretli olsa da ücretsiz olarak sunulan birçok SEO analiz programı mevcuttur. SEO analiz araçları kullanılarak site içerisinde yer alan ayarlamalara daha fazla hakim olabilirsiniz.

Moz Pro

SEO Analiz Programları
SEO Analiz Programları – Moz Pro

Site içi SEO konusunda analiz yapabilen bir programdır. Özellikle SEO uzmanları bu programı kullanarak rakip analizlerini yapabilir ve sıralama takiplerini istediği anda yapabilir. Bunun yanı sıra link analizleri gibi birçok hizmeti mevcuttur. SEO uzmanlarına birçok farklı hizmeti sunmasıyla birlikte oldukça işe yarayan SEO analiz programları arasında yer alır.

https://moz.com/products/pro

Screaming Frog SEO Spider

SEO Analiz Programları
SEO Analiz Programları – Screamingfrog

Bu program sayesinde web sitelerinizin organik aramalardaki performansına göz atabilirsiniz. SEO süreçlerinin hepsine yarar sağlayabilecek bir programdır. Programı indirip kurduktan sonra işlemlere basit bir şekilde başlayabilirsiniz. SEO uzmanları bu programla birlikte analiz bilgilerini elde edebilmektedir. h1, h2 etiketlerinden görsel dosyaların incelenmesine kadar birçok analiz bu programla yapılabilir.

BrowSEO

SEO Analiz Programları
SEO Analiz Programları -BrowSeo

Diğer SEO analiz programlarıyla birlikte birçok analiz çeşitlerine ulaşmak mümkündür. Ancak bu programla birlikte siteyi tam anlamıyla irdelemek mümkün olacaktır. BrowSEO programının oldukça basit kullanışı sayesinde analiz sonuçlarına erişilebilir. Verdiği bilgiler diğer araçlara kıyasla daha sınırlıdır. Ancak internet sitesinde nasıl bir yapı olduğunu gösteren bir programdır. Bu program sayesinde internet sitenizi Google gözünden görürsünüz. Bu durum sıkıntıları engellemek adına muhteşem bir özelliktir. SEO uzmanları bu programı kullanarak istedikleri adımları atabilir.

BrowSeo

Google Webmaster Tools

SEO Analiz Programları
SEO Analiz Programları – Google Webmaster Tools

Google üzerinden bilgi almak ve analiz etmek en temel yollardan birisidir. Site içi değerlendirme yapmak için Google Webmaster Tools iyi bir seçenektir. Bu analiz programının en büyük özelliklerinden birisi çaylaklar için en iyi araç olmasıdır. Ayrıca ücretsiz olmasıyla birçok SEO uzmanı tarafından kullanılmaktadır. Bu programı yalnızca bilgisayardan değil aynı zamanda mobil cihazlar üzerinden kullanabilmek mümkün. Bu SEO analiz programı sayesinde internet sitelerinizi Google gözünden görebilmek mümkündür. Bu analiz aracıyla birlikte detaylı bilgilendirme elde edebilir ve anahtar kelimelerin analizini yapabilirsiniz.

Webmaster Tools

Yazar Hakkında

WpDoz, yeni nesil WordPress blogu olup, WordPress hakkında bilgi, belge, tecrübe, deneyim ve önerilerini WordPress site sahiplerinin sitelerini geliştirmesi amacı ile kurulan bir sitedir.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 1 hafta önce

    Browseo’yu ilk kez gördüm denemekte fayda var elinize sağlık.

  2. Pek fazla tercih edilmeyen bir araç olsa da güzel bir araçtır.