Ekranı Genişlet
  1. Ana Sayfa
  2. Tema Gurmesi
  3. Safir Lara Tema – Tema Gurmesi

Safir Lara Tema – Tema Gurmesi

Bu serimin yeni adı ise Tema Gurmesi. Safir Temasını hem video hem yazı şeklinde bir dizi incelemeye aldım. Yazıyı okuyarak tema hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Safir Lara Tema ile bugün yepyeni bir seriye başlıyorum. Yani Youtube’de seriler olur. Ben de artık bunu internet sitesi sektörüne taşıdım. Ve bunu yaparken temayı satın almayı, kurmayı ve ayarları göstereceğim. İlk temamız Safir Lara Tema‘sı olacaktır.

Süreçleri hem yazılı hem video olarak yaptım. Ama videoda herhangi bir ses yok. Sadece görüntü olarak var. Şimdi başlayalım.

Safir Lara Tema Satın Alım

Safir Lara tema satın almak için Safir Tema‘nın sitesine giriyoruz. Ve daha sonra temamızı buluyoruz.

Ve normal bir şekilde ödemeyi yapıyoruz. Bu kısmı videodan da izleyebilirsiniz.

Bu yüzden şimdi tema ile ilgili bazı konularda yorumlarımı paylaşayım.

Ödeme

Ödemeyi sadece Havale & EFT ile yapabiliyorsunuz. Kredi kartının geçmemesi bir eksi olmuş. Ama ödemeyi yaptıktan sonra çok hızlı bir şekilde sipariş onaylanıyor ve Safir Lara temasını indirebiliyorsunuz.

Düzenleme: Yazı yazıldıktan sonra gelen güzel haber ile kredi kartı ile ödeme sonrası otomatik onayı hizmete sokacaklar.

Tema Kurulumu

Tema sadece 1 tık ile kurulum yapılabiliyor. Yani ek olarak zor bir şeye de gerek yok.

Tek tık ile kurulumda;

  • İçerikler
  • Bileşenler
  • Eklentiler
  • ve Ayarlar

çok kolay bir şekilde dakikalar içerisinde kurulabiliyor. Diğer temalarda bu özellik çoğunda yok. Sıfır WordPress bilgisi ile de temayı rahatlık ile kurabilirsiniz.

Ama eğer ben kuramam derseniz 20 TL gibi bir ücret ile kurulum hizmeti alabilirsiniz.

Tema İşlevselliği

Safir Lara Teması çok kolay bir şekilde kuruluyor. Admin paneli ise gayet temiz ve açıklayıcı bir biçimde. Yazılım bilgisi olmadan yönetilebilecek düzeyde bir tema.

Tema diğer Türk Tema Yapımcıları gibi bileşen sistemi ile çalışıyor. Bileşen sistemi ile sürükle bırak yaparak temayı kullanabilirsiniz. Temayı kullanmak için gerekli olan bileşenler aşağıdaki görseldeki gibidir.

Veri kaybından dolayı görsel yoktur.

Tema Hızı

Tema hızını test ettiğim alan adı daha yeni açılmış olduğu için bazı sunucularda test edemedim. Çünkü nameserverlar yayılmamıştı. Lakin şöyle alıcı gözü ile baktığımda tema gayet stabil şekilde çalışıyor.

Temanın demosundaki skorlar aşağıdaki gibidir.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=TR&url=http%3A%2F%2Fdemo.safirtema.com%2Flara%2F

https://gtmetrix.com/reports/demo.safirtema.com/qUSfGpqX

Destek Sistemi

Safir Tema, diğer siteler gibi destek bileti üzerinden değil de e-posta ile yanıt veriyorlar. Onlara test amaçlı bir destek talebi gönderdim ve süre aşağıdaki gibidir.

Saat 15:43′te göndermişim ve saat 15:49‘da geri dönüş aldım.

Safir tema, bu konuda da çok başarılı. Çünkü Yerli tema yapımcıları ile ilgili yazımda listelediğim tema yapımcılarına mesaj attım ve kısa sürede (ilk) Safir Tema geri döndü. Daha sonra birkaç gün sonra Kanthemes geri döndü. Daha da dönen olmadı.

Sadece cantema.com e-posta adresini istediğim için sinirlenmişti. Ama bu benden de kaynaklı olabilir. İlk temasını aldığım zaman cahilliğim ile çok fazla soru sormuştum ve bir web sitesi üzerinde anlaşmazlık yaşamıştık. Ama yine de e-posta adresi istemek ile bu kadar siniri beklemezdim.

Safir Lara Tema Özellikler

Safir Lara Temasının diğer özellikleri de çok hoşuma gitti. Örneğin default görsel, yani öne çıkan görsel eklemezseniz panelden eklediğiniz görsel otomatik olarak yerine geçer.

Özel bot sistemi de güzel olarak geldi. Ama bir şey eksil. Spin. Yani elle yazabilirsiniz. Otomatik spin yok. Aşağıda botun görselleri mevcuttur.

Çoğu temada olmayan ilk özet kısmı da kendiniz el ile yapabilir. Bu SEO için artı bir avantajdır.

Evet böylece ilk Tema Gurmesi yazımı bitirdim. Güzel bir seri olacağını düşünüyorum. Diğer Tema yapımcıları da benimle iletişim sayfasından iletişime geçebilir.

Temayı Almak İçin;

Demo ve Satın Alma

Safir Lara Tema özelliklerine göre fiyatı çok uygun bir düzeydedir.

En iyi hosting firmaları

Yazar Hakkında

WordPress hakkında rehber içerikler yazıyorum. Bildiklerimi anlatıyor, bilmediklerimi ise öğrenip öyle anlatıyorum. WordPress'in yanında yazılım ve sunucu yönetimi ile ilgileniyorum. Şuan jr WordPress Developer olarak temalar üretmektedir. Yazıyı okuduğunuz sitenin teması bana ait :)

Görüşünü Paylaş