Mekait ile Web Site Tasarımı

Son güncelleme:
Mekait ile Web Site Tasarımı

Mobil Dostu Web Siteleri “Siteniz mobil cihazlarla uyumlu çalışsın, firmanız ziyaretçi kaybı yaşamasın”
Mobil web sayfa tasarımı 2015 yılı itibariyle büyük bir önem kazandı. 21 nisan Google algoritma güncellemesi ile önem kazanan mobil web sitesi, firmaların mobil aramalar da ziyaretçi kaybetmemek adına sahip olması gereken bir yapı haline geldi.

Web siteniz mobil cihazlara uyumlu değilse firmalara önerimiz bir an önce Google üzerinde ki sıralamalarını kaybetmemek için web sitelerini uyumlu hale getirmeleridir. 21 Nisan 2015 tarihi itibari ile Google web sitelerinin kullanıcılarına daha kaliteli içerik sunmaları ve web sitelerini mobil cihazlara göre optimize etmeleri hususunda bir açıklamada bulundu.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Bu açıklamaya göre 21 Nisan’dan itibaren Web sitesi tasarımları farklı ekran çözünürlüklerine uyumlu değilse mobil arama sonuçlarında sıralamaları gerileyecek veya sıralamalarda hiç gösterilmeyecek. Bu sıralama kaybı tabiki de sektörünüzün güncelliğine de bağlı olarak değişiklik göstereceğine inanıyoruz.

Eğer ziyaretçilerinizin bir çoğu mobil arama sonuçlarından geliyorsa firma web siteniz büyük tehdit altında demektir. Rakiplerinizin web sitelerini güncellemeleri sonucunda web siteniz güncel bir yapıya sahip değilse Google bu siteleri arama sonuçlarında sizin daha üst sıralarınızda çıkaracağını açık bir şekilde uyarıyor.

Yeni Web Sitesi Yaptır

Yeni web sitesi yaptıracak firmalara tavsiyemizde yaptıracağınız web siteniz için iki kere iş yapmamak için daha en başında mobil cihazlara uyumlu web siteleri satın almalarıdır. Böylelikle sektörünüzde ben de varım diyebilmek için mobil uyumlu olmayan web sitelerinden 1 adım önde bu yarışa başlamış olacaksınız.

Mekait İzmir web tasarım ajansı olarak tüm web sitelerini planlarken firmalara mobil uyumlu web siteleri de tasarlıyor. Bizim hedefimiz arama motorları sonuçlarından çok sitenizi ziyaret eden müşteri yada ziyaretçilerinize profesyonel bir mobil web site deneyimi sunmak. İyi bir ziyaretçi deneyimi, web sitenizin işlevselliğine dayalı olarak firmanızın istediği bilgi ve hizmeti ziyaretçisine yansıtmasını sağlamakta ve geri dönüş oranlarını arttırmaktadır. Mobil uyumlu web sitelerine örnek olarak aşağıda size sunduğumuz tasarımları inceleyebilir mobil web sitesi tasarımları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.