1. Ana Sayfa
 2. Püf Noktalar
 3. InfinityFree Nedir? Ücretsiz Site Kurma Rehberi

InfinityFree Nedir? Ücretsiz Site Kurma Rehberi

InfinityFree bir ücretsiz hosting sağlayıcısıdır. Siteyi kullanarak hem ücretsiz domain alabilir hem de ücretsiz olarak hosting alarak siteni kurabilirsin. Hem ücretsiz hem de sınırsız bir şekilde.

InfinityFree ile ücretsiz site kurma

Birçok webmaster adayı ilk fırsatta sitesini kurmak için pek fazla ücret ödemek istemez. Hatta sıfır maliyet ile site kurmak isterler. İşte bu kişilerden de birisi benim. İlk zamanlarda ücretsiz olarak site kurmamı sağlayan infinityfree ile ücretsiz site kurma işlemini göstereceğim.

Lakin öncelikle bu firma nedir ne değildir onu anlatalım.

InfinityFree Nedir?

Tamamen ücretsiz site kurma ve sınırlama olmadan (disk boyutu ve bant genişliği) yayın yapmanızı sağlayan bir hosting sağlayıcısıdır. Siteye kayıt olarak en fazla 3 domain için (bir hesap için geçerli, başka hesaplar da açabilirsiniz) hosting alabilirsiniz. Ayrıca sitede yayın yaparken herhangi bir reklam ibaresi de bulunmuyor. Gerçekten büyük bir nimet. Hatta 1 yıl gibi bir süre için size ücretsiz hosting vaad vermiyor. Site ayakta kaldıkça hostinginiz ücretsiz olarak yayın yapmaya devam edecektir.

Site birkaç ay sonra kapanır diye düşünmeyin. Çünkü bu site 8 yıldır hizmet veriyor.

Ücretsiz hostingin özelliklerini görmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • Tamamen ücretsiz
 • Süre sınırı yok
 • Reklam yok. Sadece cPanel’de var.
 • İstediğin domaini kullan.
 • İstersen ücretsiz domain uzantısı al. (subdomain uzantısı)
 • Tek tık ile kurulum özelliği (Softaculous Script Installer)
 • Sınırsız disk alanı
 • PHP 5.4, 5.5, 5.6, 7.4 desteği
 • Ücretsiz subdomain oluşturma
 • Sınırsız bant genişliği
 • MySQL 5.6
 • Ücretsiz SSL
 • 400 MySQL veritabanı limiti
 • .htaccess erişimi
 • Ücretsiz DNS servisi
 • cPanel
 • ve birçok özellik

Peki bu panel nasıl kullanılır? Hadi şimdi Ücretsiz site kurma işlemini nasıl yaparız onu anlatalım.

InfinityFree ile Nasıl Site Kurulur?

Bu siteyi normal ücretli hizmet sağlayan hosting sağlayıcıları gibi düşünebilirsiniz. Hesabımızı açarak ve doğrulama yaparak hesabımızı oluşturuyoruz. Daha sonra istediğimiz alan adlarını Name Server adreslerine yönlendirme yaparak veya yine InfinityFree’nin ücretsiz sağladığı alan adlarından birini kullanarak sitemizi oluşturabiliriz. Daha detaylı bir şekilde kurulum yapmak için aşağıdaki adımları takip edelim.

InfinityFree ile ücretsiz site kurma işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Sitemize kayıt oluyoruz.

  Bu bağlantıya tıklayarak siteye kayıt oluyoruz.

 2. Hesabımızı doğruluyoruz.

  Yazdığımız e-postaya gelen aktivasyon linkine tıklıyoruz. Eğer mail gelmemişse Resend Email butonuna basabilirsiniz. SPAM klasörüne bakmayı unutmayın.

 3. Hosting hesabı oluşturuyoruz.

  Bu bağlantıya giderek hosting hesabı oluşturuyoruz. En fazla 3 adet hesap oluşturma limitiniz vardır.

 4. Create Account butonuna basıyoruz.

  InfinityFree ile ücretsiz site kurma

  Bu ekrandan isterseniz subdomain ile domaini ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. İsterseniz Custom Domain sekmesinden kendi domaininizi ekleyebilirsiniz. Kendi domaininiz için nameserverlar:

  ns1.epizy.com
  ns2.epizy.com
  dur.

  biz .rf.gd kullanıyoruz. Kısa olduğu için ?.

 5. Hesap Ayarlarını yapıyoruz.

  InfinityFree ile ücretsiz site kurma

  Hesap ayarlarımızı resimdeki talimatlara göre yapabilirsiniz.

 6. Kontrol Paneline giriyoruz.

  InfinityFree ile ücretsiz site kurma

  Yukarıdaki kullanıcı adımız çıkıyor. Bunu bir yere not etmenizi öneririz. Open Control Panel yazan butona basarak cPanel’i açabilirsiniz. İlk aşamada ekrana bir yazı çıkıyor. Bu servis güncellemeleri hakkında sizden e-posta onayı istiyor. Onay verebilirsiniz.

 7. WordPress’i kuruyoruz.

  Artık sistem tamamen oluştu. cPanel’i inceleyebilirsiniz. İsterseniz Softaculous Script Installer ile WordPress kurabilir. Veya FTP ile kendi dosyalarınızı kurabilirsiniz.

Son olarak bu hosting o kadar büyük bir şey değildir. Fazla CPU tüketirseniz siteniz 24 saat suspended’a takılır. Siteyi fazla yormayın. Ve büyük tema ve eklenti kullanmayın. Test için kullanabilirsiniz. Ayrıca rf.gd domainin DA PA değeri çok yüksektir. Aynı Spam Score gibi ?. Aman link verirken dikkat edin.

Örnek site için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

http://wpdoz.rf.gd/

Sıkça Sorulan Sorular

InfinityFree tamamen ücretsiz bir şekilde site kurmanızı sağlayan bir ücretsiz ve limitsiz hosting şirketidir. Yazımızı okuyarak ücretsiz bir şekilde sitenizi kurabilirsiniz.

Ne kadar ücretsiz bir hizmet olsa da güvenilir diyemeyiz. Bu yüzden önemli projelerinizi burada yapmamalısınız. Sadece test için kullanabilirsiniz.

InfinityFree'yi sitesine kayıt olarak, doğrulama yaparak ve hosting hesabınızı oluşturarak kurabilirsiniz. Kurulumu oldukça basit olup herhangi bir kod bilgisi istemez.

Disk alanı ve bant genişliğini sınırsız olarak veriyor. Lakin RAM ve CPU gibi önemli özellikler çok kısıtlıdır.

Eğer bir test etme gereksiniminiz var ise, kafa dağıtmak istiyorsanız veya sadece öğrenmek istiyorsanız kullanabilirsiniz. Ama önemli projeleri burada kullanmak akıl işi değildir.

Yazar Hakkında

WPDoz, yeni nesil WordPress blogu olup, WordPress hakkında bilgi, belge, tecrübe, deneyim ve önerilerini WordPress site sahiplerinin sitelerini geliştirmesi amacı ile kurulan bir sitedir.

Yorum Yap