Ekranı Genişlet
  1. Ana Sayfa
  2. Tema Gurmesi
  3. İdeabox WordPress Theme – Tema Gurmesi

İdeabox WordPress Theme – Tema Gurmesi

İdeabox Wordpress Theme ile ilgili merak ettiğiniz kurulum ve admin panel ayarlarını yeni serimiz olan Tema Gurmesi adlı seride inceliyoruz ve sizin beğeninize sunuyoruz.

İdeabox Wodpress Theme inceleme yazımız ile temayı daha rahat öğrenebiliriz. Şimdi vakit kaybetmeden diğer temalarda olduğu gibi başlıklarımız ile birlikte İdeabox WordPress Theme‘sini inceleyelim.

İdeabox WordPress Theme Satın Alım

Diğer satın aldığım Safir Lara Tema‘yı satın alırken sadece havale veya eft ile alıyorduk. Ama tema yapımcısı kredi kartı ile alımın geleceğini söylemişti.

Şuan ki incelediğim temanın yapımcısı WPUzman, kredi kartı ile ödemeyi de getirmiş. Ve kredi kartı ile satın aldıktan saniyeler sonra hesabınızda tema aktif hale geliyor.

Satın alım süreci çok hızlı bir şekilde oldu. Burada ona 10/9 diyebilirim.

Ödeme

Ödeme işlemi dediğim gibi ister havale & eft, isterseniz kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Ödeme yaparken Taksit ile ödeme yapabilirsiniz. Eğer ki çoklu veya sınırsız lisans alıyorsanız. Ödeme yöntemlerinin böyle yeterli olması çoğu herkes için alımın yapılabilmesini sağlıyor. İsterseniz havale/eft için diğer banka hesapları da mevcut.

Şimdi diğer adımlar ile temayı incelemeye devam edelim ve tema hakkında biraz daha bilgi ve deneyim sahibi olalım.

Tema Kurulumu

Tema kurulumu diğer temalardan farklı bir sistem ile, diğer tema dedim ama o dediğim diğer tema türk tema yapımcılarının yaptığı diğer temalardan bahsettim, kurulum sihirbazı ile yapılıyor.

Video kısmında burayı detaylı bir şekilde gösterdim.

Kurulum sihirbazında istediğiniz ve istemediğiniz şeyleri seçebilir ve ona göre kurulumu dakikalar içinde yapabilirsiniz.

Bu kurulum sihirbazının diğer tema yapımcılarının da eklemesi kurulum aşamasının daha iyi olmasını sağlayacaktır.

Tema İşlevselliği

Temada 6 adet demo bulunuyor. (Videoyu çektiğim zamanda) Ve bu 6 adet demoda özelleştirme seçeneği çok az.

Zaman tüneli sekmesinde 3 adet özelleştirme bulunyor. (Yatay, dikey 2’li, dikey 3’lü olmak üzere)

Ve manşet alanındaki sliderda değiştirilebiliyor. Buna ek olarak bileşen alanı eklenip sitenin ana sayfasının uzaması sağlanamıyor. Buradan biraz eksi bir durum oluşmuş.

Tema yine diğer temalar gibi bileşen sistemi ile düzenleniyor. (Ana sayfa hariç)

Tema Hızı

Temanın hızını görüp ben de siteme almak istedim ve satın aldım. Ama ilk kurulumda cache olmadan çok yavaştı. Ve cache ile bile çok yavaş olmuştu. Hosting değiştirdim ve bir nebze olsa hızlanma oluştu.

Destek Sistemi

Hesabım sayfasından mesajlaşma mantığı ile anlık olmadan destek talebi açabilir ve destek alabilirsiniz.

Şimdi örnek bir destek talebi açalım ve süreyi hesaplayalım.

Destek talebini açtık ve sistemlerinde olan saat sorunu ile saat yanlış gösteriyor. O yüzden bilgisayarda olan saati kullandım.

İdeabox WordPress Theme
İdeabox WordPress Theme – Destek

İdeabox WordPress Theme Özellikleri

Şimdi temanın diğer özelliklerini görelim.

Tema WooCommerce özelliği içinde bulunuyor. WooCommerce ile satışı bu tema ile yapabilirsiniz.

Gece Modu özelliği cache olduğunda ana sayfada çalışmıyor. Diğer sayfalarda çalışıyor. Bunun için WP-Rocket varsa fix eklentileri sayesinde çözebilirsiniz. Diğer türlü bir çözüm olmuyor.

Favoriler sistemi ise sadece üyeler için çalışıyor. Bunun için bir eksi olmuş. Çünkü normal bir kullanıcı büyük bir site değilse üye olmaz. Ve bu özelliği kullanmaz.

Temayı Almak için;

Demo ve Detaylar

İdeabox WordPress Theme material tasarımı ile blog siteniz için ideal bir temadır. Özelleştirme az olsa da yeterli bir düzeydedir.

En iyi hosting firmaları

Yazar Hakkında

WordPress hakkında rehber içerikler yazıyorum. Bildiklerimi anlatıyor, bilmediklerimi ise öğrenip öyle anlatıyorum. WordPress'in yanında yazılım ve sunucu yönetimi ile ilgileniyorum. Şuan jr WordPress Developer olarak temalar üretmektedir. Yazıyı okuduğunuz sitenin teması bana ait :)

Görüşünü Paylaş

Yorumlar (1)

  1. wpdoz_avatar
    3 ay önce

    İdeabox gerçekten güzel bir tema.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir