En İyi Hosting Firmaları 2021 | Gerçek, Tarafsız İnceleme! – İndirim Kodları İle!

Son güncelleme:
En İyi Hosting Firmaları 2021 | Gerçek, Tarafsız İnceleme! – İndirim Kodları İle!

En iyi hosting firmaları, Türkiye’nin en iyi hosting firmaları, fiyatlarını ve verdikleri hizmetleri incelemek gerçek test ortamında hazırlanan sonuçları görebilirsiniz. Ayrıca uzman yorumları ile hosting sağlayıcıları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz!

Bu stres testi ile eşit şartlarda hangi hostingin nasıl cevap verdiğini, performans gösterdiğini görebilirsiniz. Eğer siteniz anlık olarak yüksek ziyaretçi alıyorsa; alacağınız hosting/sunucuyu böyle bir teste sokmalısınız. Ben de böyle bir testin gerekli olduğunu görerek en iyi hosting firması seçimini yapmak için bu testin şart olduğunu düşündüm.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Listedeki firmaların sıralanmasında herhangi bir karşılaştırma yoktur. Editör’ün inisiyatifinde olup herhangi bir taraf tutma söz konusu yoktur. Lakin test başlığında olan sıralama gerçek sıralamadır.

Yazıya başlamadan önce size bir hosting önerimiz var. WordPress hosting. WordPress için en iyi hosting olan WordPress hostingi ve bu hizmeti veren firmaları incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting alırken bazı konulara dikkat etmeliyiz. Bazı konularda yanlış seçim yaptığımızda sitelerimiz yavaş ve eksik/yanlış çalışabilir. Biz de buna göre dikkat etmeniz gereken özellikleri söylememiz lazım. (WordPress’e göre yazılmıştır). Hosting alırken dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

 1. İşletim Sistemi= Linux olduğunda WordPress siteniz daha iyi çalışır.
 2. Veri Tabanı= MySQL veya MSSQL olarak 2 tane veri tabanı vardır. MSSQL Windows altyapısında çalışır. Bu yüzden MySQL altyapılı bir hosting seçmeliyiz.
 3. Disk ve Trafik Limiti= Sitenizin her şeyi iyi gittiği zaman trafik kotasına takılmak istemezsiniz. Bu yüzden biraz daha para verip trafik ve disk limiti olmayan bir hosting almamısınız.
 4. E-posta, Subdomain= Aldığınız hostingte subdomain oluşturma ve bunun limiti yüksek olmalıdır. Aynı şekilde e-posta hesabı oluşturma ve e-posta kotasının yüksek olması lazımdır.
 5. Kontrol Paneli= Kimisi cPanel kimisi de Plesk Panel tercih eder. Eğer sizin bir fikriniz yoksa cPanel seçmeniz daha iyi olacaktır.
 6. Ek özellikler= SSH, Ruby – Node.js vs, Uzak MySQL, GİT desteği vs olmalıdır.
 7. Sunucu Altyapısı=Sunucu altyapısı (Litespeed, Apache vs) sitenizin doğru ve hızlı çalışması için önemlidir. En verimli bir şekilde çalışan Litespeed’i tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Bu gibi özelliklere dikkat etmelisiniz. Yazı sonundaki firmayı seçerseniz zaten %90 olarak en iyi hosting firması seçimini doğru bir şekilde yapabileceksiniz.

En İyi Yurt Dışı Hosting

Deneyimlemeye fırsatım olmayan en iyi yurt dışı hosting firmaları listesini de sizin için hazırladım. Eğer yurt dışından hosting alacaksanız bu firmaları tercih edebilirsiniz;

 1. GoDaddy
 2. A2 Hosting
 3. Hostgator
 4. Bluehost
 5. Hostinger (.com)

firmalarını yurt dışı hosting firması olarak seçebilirsiniz.

En İyi Hosting Firmaları 2021

En iyi hosting firmaları2021 yılında inceleyelim. Firmaları detaylıca inceleyeceğimizi söylemiştik. Ama yazı içeriğini görmek ve firmalara ufaktan göz atmak için en iyi host firmaları listesi‘ni görelim;

 1. Cenuta
 2. Turhost
 3. Alastyr
 4. Güzel Hosting
 5. Hosting.com.tr
 6. Veridyen

Olarak listeleyebiliriz.

Şimdi de bu listedeki hosting firmalarını inceleyelim. İncelerken sundukları hizmetleri, fiyatları, destek kanallarını, destek cevaplama süreleri gibi etmenleri inceleyeceğiz.

Bu yazıdaki tüm firmalar Türkiye lokasyon siteler için uygundur. Eğer siz Türkiye dışında hizmet verecek, yayın yapacak web sitesi iseniz bir önceki başlığa göz atabilirsiniz.

Türkiye’de hizmet verecek sitelerin Türkiye lokasyonlu sunucu seçmenin SEO’ya ve web sitesi hızına olumlu etkisi olacaktır.

Cenuta (Sürpriz İndirim)

En iyi hosting firmaları
Cenuta

Cenuta firması 2012 yılından beri sektörde olan genç, dinamik ve tecrübeli ekibi tarafından 2020 yılında %100 Türk sermayesi ile İzmir’de kurulmuştur.

7 gün 24 saat ve 365 gün kesintisiz hizmet veren Cenuta, en kaliteli hizmeti en uygun fiyattan vermek için çalışıyor. Cenuta sadece Türk Lirası (₺) üzerinden satış yapmaktadır.

Cenuta’nın Veri Merkezi Denizli’de bulunmaktadır.

Cenuta Hosting

Cenuta, sekiz (8) farklı hosting türü ile hosting ihtiyaçlarınızı karşılıyor. WordPress Hosting’ten SEO Hosting’e kadar birçok farklı ihtiyaca yönelik hosting çözümleri sunuyor. ASP.Net yazılımlarınızı çalıştırmak için Windows Hosting, SEO’da daha performans almak için SEO Hostingi tercih edebilirsiniz.

Cenuta’nın hostinglerinde ortak özellikleri;

 • SSH Var
 • Ruby Desteği Var
 • JS Desteği Var
 • Litespeed Var
 • Ücretsiz Günlük Yedekleme Var
 • Uzak MySQL Desteği Var
 • Git Desteği Var
 • FTP Desteği Var
 • Cron Job Desteği Var
 • QUIC/HTTP2 Var
 • Ücretsiz CloudFlare CDN Var

Cenuta Limitsiz Hosting

➡️ Tamamen sınırsız hosting olan Limitsiz Hosting ile sitenizi Litespeed altyapısı ile daha hızlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak günlük yedekleme ile veri kaybınızı en az şekilde telafi edebilirsiniz.

 • 1 CPU / 1 RAM
 • 2 CPU / 2 RAM
 • 2 CPU / 4 RAM
 • 4 CPU / 8 RAM

olarak farklı donanım seçenekleri vardır. Bu özellikler dışında tüm özellikleri sabittir (tek site için).

➡️ Ayrıca hostinglerde; SSH desteği, uzak MySQL desteği, Git desteği, Cron Job desteği de vardır. Bu gibi özellikler hosting alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. CloudFlare CDN hizmetini ücretsiz olarak sunan, ayrıca ömür boyu ücretsiz SSL sertifikası veren Cenuta, bu hostingi oldukça uygun fiyattan veriyor.

1 Aylık fiyatı 9.98 ₺‘dir. 1 yıllık alımda aylık fiyat 6.69 ₺‘ye düşmektedir.

Cenuta WordPress Hosting

➡️ WordPress altyapısına göre optimize edilmiş olan WordPress Hosting, bir önceki Limitsiz Hosting‘ten pek bir farkı yoktur. Donanım olarak. Lakin işin arka tarafında biraz farklılık var. WordPress altyapısına uygun olarak optimize edilen ve WordPress’e göre tasarlanan bir hosting vardır.

1 Aylık fiyatı 9.98 ₺‘dir. 1 yıllık alımda aylık fiyat 6.69 ₺‘ye düşmektedir.

Cenuta E-ticaret Hosting

➡️ E-ticaret sitenizi kurmak için güçlü bir hostinge veya güçlü bir sunucuya ihtiyacınız vardır. Lakin her zaman güçlü bir hosting yeterli olmaz. Bu güçlü hostingin iyi bir şekilde, profesyoneller tarafından optimize edilmiş olması lazımdır.

➡️ Cenuta’dan e-ticaret hostinginizi alarak online alış veriş sitenizi kurabilirsiniz. Hosting’in özellikleri yine Sınırsız Hosting gibi benzer özelliklere sahiptir. Lakin altyapı olarak e-ticaret siteleri için yapılandırılmıştır.

1 Aylık fiyatı 9.98 ₺‘dir. 1 yıllık alımda aylık fiyat 6.69 ₺‘ye düşmektedir.

Cenuta Windows Hosting

➡️ ASP.NET, NET.Core altyapılı yazılımlarınız için Windows Hosting şarttır. Windows hosting ile bu yazılımları çalıştırabilirsiniz.

➡️ Cenuta’da bu ihtiyaç için ürettiği Windows Hostingi tercih edebilirsiniz.

1 Aylık fiyatı 9.98 ₺‘dir. 1 yıllık alımda aylık fiyat 6.69 ₺‘ye düşmektedir.

Cenuta Ucuz Hosting

➡️ Düşük bütçeli olarak site açan kişiler için sunulan Ucuz Hosting hizmeti ile sitenizi çok düşük fiyatlara barındırabilirsiniz.

➡️ Yıllık 22 ₺’den başlayan fiyatlarla hosting sahibi olabilirsiniz. Limitsiz Hosting’in teknik gereksinimlerinin çoğuna sahip olan Ucuz Hosting, sadece disk ve RAM kapasitesi olarak düşük kalıyor. Küçük çaplı siteleriniz (örneğin; portolyo sitesi) için ideal hostingtir.

1 yıllık fiyatı 22 ₺‘den başlamaktadır.

Cenuta SEO Hosting

➡️ SEO için yapılandırılan. Kişiye özel IP adresi olan (paylaşımsız IP adresi) ve Google dostu hosting ile sıralamalarda daha da üstte olabilirsiniz. Şuanlık satışta olmayan SEO Hosting’i satışa çıktığı zaman detaylı özelliklerini bu sayfadan görebilir ve satın alabilirsiniz.

Cenuta Kurumsal Hosting

➡️ Şirketiniz veya kurumunuz için tercih edebileceğiniz hosting türü olan Kurumsal Hosting ile kurumsal sitenizi daha performanslı bir şekilde tasarlanmıştır.

Kurumsal Hosting’in diğer hostinglerden farkı;

 • Saatlik mail gönderimi 400 adettir. Bu yüzden müşterilerinize mail gönderirken limite takılmazsınız.
 • Ayrıca mail kutusu boyutu da 4 GB’tır
 • INODIE limiti daha yüksektir
 • Disk yazma hızı saniye 40 MB’tır

Bu gibi özellikle olduğu için müşterilerinize daha iyi hizmet verebilir ve iletişim kurabilirsiniz.

Cenuta Reseller Hosting

➡️ Hem müşterilerinizin hesaplarını başka hesaplara atayabileceğiniz. Hem de satış yaparak gelir elde edebileceğiniz Reseller (Bayii) hosting, farklı hesap limitleri ile her bütçeye alım imkanı sunuyor.

➡️ 10, 20, 30, 40 olarak 4 farklı hesap limiti olan Reseller Hosting paketlerinde site başına 2 CPU ve 2 GB RAM bulunmaktadır.

Aylık fiyatı 29 ₺‘den başlamaktadır.

Destek: Cenuta destek olarak 7 gün 24 saat 365 gün destek veriyor. Ayrıca isterseniz destek talebi ile isterseniz canlı destekten isterseniz de telefon ile destek alabilirsiniz.

Ortalama destek bileti süresi 6 dakikadır. Lakin benim açtığım birçok destek talebi 1 dakika dolmadan cevaplandı. Canlı destek ve telefona ise saniyeler içerisinde bağlanabilirsiniz. Örnek destek bileti cevaplama süresini görmek için önceden açmış olduğum destek talebine bir göz atalım.

en iyi hosting firması
Cenuta Destek Süresi

Gördüğünüz gibi 1 dakika içinde kesin dönüş yapılmış durumda. Zaten şuana kadar 3 tane destek bileti açtım. Hepsi de bu süreye yakın olarak cevaplandı.

Cenuta’nın HostAdvice’de olan sayfasını incelemek için bu adrese tıklayabilirsiniz.

Cenuta indirim kodlarından yararlanmak için ➡ https://wpdoz.com/cenuta-indirim-kodu

Cenuta’ya gitmek için tıklayın.

Turhost

En iyi hosting firmaları
Turhost

Turhost, Türkiye’nin en iyi hosting firmaları listesinde olan en güçlü ve köklü firmalarındandır. Domain kayıttan sunucu hizmetlerine, e-posta gönderim hizmetlerinden koruma hizmetlerine kadar birçok konuda öncü hizmetleri sağlıyor.

Destek için de Destek bileti, canlı destek, telefon ve e-mail aracılığı destek alabilirsiniz.

Birçok alanda verdiği hizmetleri diğer firmalara göre bir tık daha pahalı olarak sunuyor. Hizmetleri isterseniz Amerikan Doları isterseniz de Türk Lirası ile satın alabilirsiniz. Lakin geniş destek hizmeti ve engin tecrübe birikimi ile bu fiyatın fazlasını hak ediyorlar.

Turhost’un Veri Merkezi İstanbul/Gayrettepe‘de bulunmaktadır.

Turhost Hosting

➡️ Turhost birçok farklı hizmet vermektedir. En çok tercih edilen ve kullanılan hizmeti şüphesiz hostingtir. Turhost’un sunduğu hosting türleri şu şekildedir;

 1. WordPress Hosting
 2. Linux Hosting
 3. Windows Hosting
 4. cPanel Hosting
 5. Kurumsal Hosting
 6. Reseller Hosting

olarak sıralayabiliriz. Turhost’un verdiği hosting hizmetlerinde ortak olarak;

 1. SSH Desteği Yok
 2. Ruby Desteği Yok
 3. JS Desteği Yok
 4. Yedekleme Yok
 5. Litespeed Var
 6. Uzak MySQL Desteği Yok
 7. Cron Job Yok
 8. QUIC/HTTP2 Yok
 9. Zend Optimizer Var

Şimdi bu vermiş olduğu hosting hizmetlerini tek tek inceleyelim.

Turhost WordPress Hosting

➡️ Turhost’un vermiş olduğu standart hosting türüdür. Eğer bir WordPress sitesi kuracaksanız bu hosting türü ile sitenizi kurabilirsiniz. WordPress hosting‘te siteniz çok daha verimli bir şekilde çalışacaktır. Eğer siteniz WordPress ise.

➡️ Turhost’un WordPress Hosting paketlerinde bazılarında disk ve trafik limiti vardır. Lakin diğer yüksek paketlerinde trafik ve disk boyutunda herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

➡️ Lakin WordPress Hosting paketinde SSH, Perl & Cgi ve PHP Exec. desteği bulunamamaktadır.

1 yıllık fiyatı 108 ₺‘den başlamaktadır.

Turhost’un WordPress Hosting paketini incelemek için tıklayın.

Turhost Linux Hosting

➡️ Turhost’un limitsiz Linux hosting paketleri ile sitenizi SSD altyapısında olan sunucularda barındırabilirsiniz. Ayrıca bazı paketlerde ücretsiz olarak domain kayıt seçeneği vardır. Ücretsiz olarak kayıt edilebilen veya transfer edilebilen domainlerin uzantısı; com, net veya org’dur.

➡️ Bu domainler 1 yıl süreli olarak tescil edilir veya süresi 1 yıl olarak uzatılır.

1 aylık fiyatı 6.12 ₺‘den başlamaktadır.

Turhost’un Linux Hosting paketlerini görmek için tıklatın.

Turhost Windows Hosting

➡️ Turhost’un ASP.NET, ASP ve SQL Server tabanlı web siteleriniz için sunduğu hosting türü olan Windows Hosting ile bu yazılımlarınızı kolayca ve performanslı bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Bu hosting türünde Turhost’un pek fazla paketi bulunmamaktadır. 2 adet paketi vardır.

➡️ Windows Hosting paketinde kontrol paneliniz cPanel değildir. Windows altyapısında verimli bir şekilde çalışan Plesk Kontrol Paneli vardır.

1 aylık fiyatı 6.12 ₺‘den başlamaktadır.

Turhost’un Windows Hosting paketini incelemek için tıklayın.

Turhost cPanel Hosting

➡️ Turhost’un Limitsiz Hosting paketinden pek de farkı olmayan bir paket olan, benim de be işe yaradığını bilmediğim bir paket; cPanel Hosting

➡️ Limitsiz hosting’ten tek farkı disk boyutu ve trafik vb kaynaklardan başka bir fark yoktur.

1 aylık fiyatı 6.12 ₺‘den başlamaktadır.

Turhost’un cPanel hosting paketini incelemek için bu linkte tıklayınız.

Turhost Kurumsal Hosting

➡️ Şirketinizi, kurumunuzu daha iyi yayınlamak için, müşterilerinize daha iyi hizmet verebilmek ve tanıtım yapmak için kurumsal hosting almanızda fayda vardır.

➡️ Eğer kurumsal hostinginizi alırsanız şirketinizin sitesini güvenle bir şekilde barındırabilirsiniz. Ayrıca web siteniz üzerinden tanıtım, bilgi amaçlı e-posta göndermek için doğru bir tercih yapmış olacaksınız.

➡️ Bu doğru tercih sadece Turhost’tan olmaz diğer firmalardan da kurumunuz için Kurumsal Hosting alırsanız doğru tercih yaparsınız.

1 aylık fiyatı 6.12 ₺‘den başlamaktadır.

Turhost Kurumsal Hosting’i incelemek için tıklayın.

Turhost Reseller Hosting

➡️ Bir satış yapmak veya müşterilerinizin sitesini barındırmak için bir alternatif olan; Reseller Hosting. Windows/Linux seçeneği ile veya WHM/cPanel seçeneği ile farklı hesap limitlerine göre reseller hesabınızı satın alabilirsiniz.

➡️ Birden fazla siteniz varsa çoğunlukla bu tek tek almaktan daha avantajlı veya daha uygun olur.

1 aylık fiyatı 54.25 ₺‘den başlamaktadır.

Turhost’un Reseller (Bayii) Hostingi incelemek için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Destek: Turhost ile hizmetleriniz ile alakalı destek almak için telefon, canlı destek ve destek bileti üzerinden yardım isteyebilirsiniz.

Destek zamanı Turhost’ta 09.00 ve 23.59 saatleri arasındadır.

Örnek destek bileti cevaplama süresi aşağıdaki resimde gibidir.

turhost destek suresi

Yani gördüğünüz gibi destek bileti açıldıktan 14 dakika sonra cevap geldi. Bu ideal ve yeterli bir süredir.

Turhost’un HostAdvice’de olan sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Turhost’a gitmek için tıklayın.

Alastyr

En iyi hosting firması
Alastyr

Alastyr firması ilk zamanlarda ön yargılı yaklaştığım bir firmaydı. Pek fazla kullanan da görmemiştim. Bu yüzden böyle bir hataya düşmüş olabilirim. Lakin araştırmalarımın sonucu olarak Alastyr firmasının oldukça güçlü ve büyük bir firma olduğunu anladım.

2012 yılında kurulan Alastyr firması birçok alanda hizmet vermekte. Hizmetlerinin çoğu hem uygun fiyatlı hem de üstün kalitede.

Alastyr Hosting

Alastyr firması 5 farklı hosting türü ile hosting hizmeti vermektedir. Verdiği hosting hizmetlerinde satın alım işlemi yapmak için ister Amerikan Doları ister de Türk Lirası ile ödeme yapabilirsiniz. Alastyr firmasının verdiği hosting türleri;

 1. Limitsiz Hosting
 2. Ekonomik Hosting
 3. Bayii Hosting
 4. SEO Hosting
 5. Kurumsal Hosting

olmak üzere 5 farklı hosting seçeneği vardır. Paketlerinin en yüksek olanlarında çoğunlukla tüm özellikler limitsiz olarak sunulur. Alastyr firmasının hosting özellikleri;

 1. SSH Yok
 2. Ruby Yok
 3. Haftalık Yedekleme Var
 4. JS Desteği Var
 5. Litespeed Desteği Var
 6. Uzak MySQL Desteği Var
 7. Git Desteği Yok
 8. Cron Job Var
 9. QUIC/HTTP2 Var
 10. 14 Gün İçinde İade Var

Şimdi bu hosting seçeneklerini tek tek inceleyelim.

Alastyr Limitsiz Hosting

➡️ %200’e kadar CPU kullanım izni, kontrol paneli olarak cPanel veya Plesk Panel seçeneği ve ücretsiz Trend Micro Antivirüs seçeneği ile hem güvenli hem de performanslı hosting deneyimini yaşayabilirsiniz.

➡️ Ayrıca bu paketi aldığınız zaman herhangi bir beğenmeme veya performans sorunu yaşarsanız 14 gün içinde koşulsuz olarak hostingi iade edebilirsiniz.

1 aylık fiyatı 6.47 ₺‘den başlamaktadır.

Alastyr Ekonomik Hosting

➡️ Adından da anlaşılabileceği gibi düşük bütçeli kişiler için sunulan bu hizmeti deneme yapacaklar, öğrenciler ve hostinge ayıracak parası az olan kişiler tercih edebilir.

➡️ En yüksek paketinde Limitsiz Hosting’in en yüksek paketinden en büyük fark ise; domain limiti ve disk boyutudur. Yine de Ekonomik Hosting’in en iyi paketinin disk boyutu bir blog sitesini diğer vade süresine kadar yetecek boyutta.

1 aylık fiyatı 3.56 ₺‘den başlamaktadır.

Alastyr Bayi Hosting

➡️ Alastyr’nin sağlamış olduğu reseller (bayi) hosting sayesinde müşterilerinize kendi logonuzun olduğu kontrol paneli ile onlara hizmet verebilirsiniz.

➡️ Kendi ihtiyacınıza göre paketinizi seçebilirsiniz. Ayrıca bu hosting hizmetinde yine cPanel veya Plesk Panel seçeneği vardır. İlk satın alım sürecinde tercih yaparak kontrol panelinizi seçebilirsiniz.

1 aylık fiyatı 31.02 ₺‘den başlamaktadır.

Alastyr SEO Hosting

➡️ Sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda olmasını istiyorsanız SEO hosting seçmenizde fayda var. SEO Hosting seçerek normal paylaşımlı hostingten daha avantajlı olursunuz.

➡️ Normal paylaşımlı hostingten farklı olarak SEO Hosting’te daha fazla yüksek kaynaklar vardır. Böylece daha fazla performans elde eder ve SEO’da performansın zirvesini yaşayabilirsiniz. Farklı IP adresleri sayesinde SEO çalışmalarınızı daha temiz yürütebilirsiniz.

1 aylık fiyatı 42.29 ₺‘den başlamaktadır.

Alastyr Kurumsal Hosting

➡️ Normal bir limitsiz hosting’te çoğunlukla saatlik mail gönderim limiti 100’dür. Bazılarında 200 de olabilir. Lakin bu limit bazı kurumsal kişiler için yetersiz kalabilir. Buna çözüm olarak Kurumsal Hosting vardır.

➡️ Kurumsal Hosting sadece mail gönderimi için bir tercih değildir. Yedekleme ve güvenlik açısından da normal bir hostingden daha iyidir. Böylece müşterilerinizin verileri ve postaları güvende olur.

1 aylık fiyatı 22.09 ₺‘den başlamaktadır.

Destek Alastyr firması aldığınız ürünlerde 3 farklı kanaldan (Telefon, canlı destek, destek bileti) 7 gün 24 saat destek sunuyor.

En çok kullanılan destek türü olan destek bileti sisteminden geri dönüş süresi aşağıdaki resimdeki gibidir.

Alastyr’nin HostAdvice sayfasını görmek için tıklayın.

Alastyr’ye gitmek için tıklayın.

Güzel Hosting

En iyi hosting firması
Güzel Hosting

Güzel Hosting çoğu webmaster’ın kullandığı bir hosting firmasıdır. Hızlı destek sistemi, güçlü sunucuları ve sektörde bulunduğu bu uzun süre sayesinde birçok kişi bu firmayı tercih ediyor.

Bundan önce yazılan en iyi hosting firmaları yazılarında çoğunlukla ilk sırada olan Güzel Hosting’in 3 farklı veri merkezi vardır. Bunlar Denizli’de olan Netinternet Veri Merkezi, İstanbul’da olan Radore Veri Merkezi ve Fransa’da olan OVH Veri Merkezidir.

Güzel Hosting Hosting

En geniş hosting hizmetini veren Güzel Hosting’in 8 farklı hosting hizmeti vardır. Bu hosting hizmetlerinin fazla olmasının en büyük nedeni ise Avrupa lokasyonlu veri merkezlerinin olmasıdır.

İhtiyaçlarınıza göre veri merkezlerini seçerek kendinize en uygun hostingi alabilirsiniz. Yazımın ilk paragraflarında da dediğim gibi sitenin yayın yaptığı yer ile veri merkezinin yakın olmasının avantajları vardır. Örneğin; Almanya’da olan insanları için veya gurbetçiler için bir site düşünüyorsanız Almanya veya Fransa lokasyonlu almalısınız.

Güzel Hosting’in sunmuş olduğu hosting türleri;

 1. Web Hosting (TR)
 2. Web Hosting (FR)
 3. WordPress Hosting
 4. Windows Hosting
 5. Premium Web Hosting
 6. Reseller (TR)
 7. Reseller (FR)
 8. Windows Reseller (TR)

Güzel Hosting’in hostinglerinde olan ortak özellikler;

 • SSH Yok
 • Ruby Desteği Yok
 • JS Desteği Var
 • Litespeed Var
 • Ücretsiz Haftalık Yedekleme Var
 • Uzak MySQL Desteği Var
 • Git Desteği Yok
 • FTP Desteği Var
 • Cron Job Desteği Var (15 dakikada bir kez)
 • QUIC/HTTP2 Var

Şimdi bu hostingleri inceleyelim ve görelim.

Güzel Web Hosting (TR)

➡️ Güzel Hosting’in CloudLinux ve Litespeed teknolojili, SSD disk altyapılı olarak sunduğu web hosting paketleri cPanel veya Plesk Panel seçeneği ile sunuluyor.

➡️ Paket içeriğine göre site barındırma, disk boyutu ve trafik limiti bulunana paketlerin 1 CPU ve 2 GB RAM’i bulunmaktadır. CPU ve RAM miktarı sabitdir. Bu yüzden biraz eksik kalıyor.

6 aylık fiyatı 24.90 ₺‘den başlamaktadır.

Güzel Web Hosting (FR)

➡️ Güzel Hosting’in Türkiye lokasyon web hosting paketinin sadece lokasyon farkı olan Fransa lokasyon Web Hosting paketi. Bu paketi aldığınız zaman paketinizin lokasyonu Fransa’da bulunan OVH veri merkezidir.

6 aylık fiyatı 24.90 ₺‘den başlamaktadır.

Güzel WordPress Hosting

➡️ WordPress siteler için en performanslı hosting olan WordPress Hosting‘i Güzel Hosting’ten tercih edebilirsiniz. Güzel Hosting’ten WordPress hosting’inizi tercih ettiğiniz zaman 3 farklı paket bulunuyor.

➡️ İlk paket ekonomik olan bir pakettir. Bütçeniz az ise bu paketi tercih edebilirsiniz. Eğer disk alanında sorun yaşamamak ve trafik limitine takılmamak istiyorsanız da diğer paketleri tercih edebilirsiniz.

1 aylık fiyatı 8.90 ₺‘den başlamaktadır.

Güzel Windows Hosting (TR)

➡️ Yüksek kaynak harcamayan ASP / ASP.Net tabanlı bir web sitesi hazırlıyorsanız, veya MSSQL tabanlı bir projeniz varsa altyapı gereksinimlerinden dolayı Windows Hosting tercih etmelisiniz.

➡️ Paketlerin özelliği normal Linux tabanlı web hostinglerden çok daha düşüktür. Örneğin en düşük paketin disk boyutu 100 MB’tır. Aylık trafik limiti de 3 GB’tır.

1 yıllık fiyatı 29.90 ₺‘den başlamaktadır.

Güzel Premium Hosting

➡️ Güzel Hosting’in Premium Hosting’i sayesinde yüksek RAM ve CPU tüketen sitelerinizi rahatlıkla barındırabileceksiniz. Az sayıda site bulunan Güzel Hosting’in özel sunucularında herhangi bir takılma veya yavaşlama olmadan yayınlayabilirsiniz.

➡️ Bildiğiniz gibi Güzel Hosting’in diğer paketlerinde RAM ve CPU limiti çoğunlukla sabittir (1 CPU ve 2 GB RAM). Lakin bu pakette 1 CPU, 2 GB RAM‘den 4 CPU, 4 GB RAM‘a kadar seçeneğiniz vardır.

1 yıllık fiyatı 19.90 ₺‘den başlamaktadır.

Güzel Reseller Hosting (TR)

➡️ Birbirinden bağımsız olarak kaynak (RAM ve CPU vs) tüketimi yapan, her bir hesaba ayrı panel açmanızı sağlayan hosting türü olan Reseller Hosting’i, bir diğer adıyla Bayii hosting, aldığınız zaman WHM (cPanel’in yazılımı. Bu yazılım ile hesapları açabilir ve yönetebilirsiniz.) panel ile müşterilerinize hesap açabilirsiniz. Veya diğer kendi sitelerinize hesap açabilirsiniz.

1 aylık fiyatı 34.90 ₺‘den başlamaktadır.

Güzel Reseller Hosting (FR)

Güzel Hosting’in Türkiye lokasyonlu Reseller paketinin sadece lokasyon farkı olan hosting paketi olan Reseller Hosting (FR) paketini yurt dışı siteleriniz için veya müşterilerinizin yurt dışı siteleri için tercih edebilirsiniz.

1 aylık fiyatı 34.90 ₺‘den başlamaktadır.

Destek: Çoğu forumlarda Güzel Hosting, hızlı destek sistemi yüzünden tavsiye ediliyor. Çoğunlukla bu kişiler kendi ortaklık linkinden satış yaparak kazanç elde etmek için böyle bir tavsiyede bulunuyor.

Şimdi biz örnek bir destek talebi açalım ve kaç dakika içerisinde cevaplandığını görelim.

En iyi hosting firması
Güzel Hosting Destek

14.41’de açılan destek talebine 14.51’de cevap verilmiş. 10 dakika içinde geri dönüş yapıldı. Bu süre benim için çok fazla. Lakin genel olarak normal bir süredir.

Güzel Hosting’in HostAdvice sayfasını incelemek için bu linke tıklayın.

Güzel Hosting’e gitmek için tıklayın.

Hosting.com.tr

En iyi hosting firması
Hosting.com.tr

Bundan yaklaşık birkaç ay öncesinde kişisel sitem için hosting.com.tr‘yi tercih etmiştim. O zamanlar yeni aldığım tema başka bir hosting firmasında sıfır kurulumda 50-60 arası skor alıyordum. Hosting.com.tr’de denediğimde ise 80-90 civarı hız skoru almıştım. Sonra zaten kişisel blogumu kapattığım için hosting.com.tr’de olan hostingimi kullanamadım.

Hosting.com.tr’nin ana lokasyonu Turkcell’in İzmir Torbalı‘da olan veri merkezidir.

Hosting.com.tr Hosting

Hosting.com.tr, Web Hosting, Windows Hosting, WordPress Hosting, Kurumsal Hosting, Reseller Hosting, cPanel Reseller Hosting, Wİndows Reseller Hosting ve SEO Hosting olmak üzere sekiz (8) farklı hosting türü ile hizmet veriyor. Hosting.com.tr’nin hizmetlerini Amerikan Doları veya Türk Lirası cinsinden alım yapabilirsiniz.

Hosting.com.tr’nin hostinglerinin ortak özellikleri;

 • SSH Yok
 • Ruby Desteği Yok
 • JS Desteği Var
 • Litespeed Var
 • Ücretsiz Günlük Yedekleme Var
 • Uzak MySQL Desteği Var
 • Git Desteği Var
 • FTP Desteği Var
 • Cron Job Desteği Var
 • QUIC/HTTP2 Var
 • Ücretsiz CloudFlare CDN Var

Şimdi bu hostingleri ayrı bir başlık altında inceleyelim.

Hosting.com.tr Web Hosting

➡️ Hem cPanel hem de Plesk panel ile sitenizi yönetebileceğiniz bu hosting türünde cPanel seçerseniz Linux, Plesk Panel seçerseniz Windows altyapılı sitelerinizi barındırabilirsiniz. PHP 7.3’e kadar desteği bulunan Web Hosting’te canlı destek, destek bileti ve telefon üzerinden hizmetiniz hakkında destek alabilirsiniz.

➡️ Aldığınız pakete göre INODIE limiti, disk limiti ve trafik limiti farklı olabilir. Örneğin en düşük pakette 50.000 dosya limiti varken en yüksek pakette 250.000 dosya limiti vardır. Ayrıca RAM ve CPU Kaynakları 512 MB, 1 CPU’dan 4 GB, 4 CPU’yu kadar değişiklik gösterebilir.

1 aylık fiyatı 7.77 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr Windows Hosting

➡️ Asp.Net, .NET CORE, Klasik ASP veya SQL Server altyapılı projeleriniz ve siteleriniz için gerekli olan hostingi hosting.com.tr’den alabilirsiniz.

➡️ Bir önceki hosting türü olan Web Hosting’te olan farklılar yine Windows Hosting’te aynıdır. Lakin tüm paketlerde CPU ve RAM eşit olarak 1 CPU ve 1 GB RAM’dir. Bu kadar az olmasının sebebi ise; Windows altyapılı yazılımların fazla kaynak tüketmemesidir.

1 aylık fiyatı 7.77 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr WordPress Hosting

➡️ WordPress sitelerin 3 kat daha hızlı çalışabildiği WordPress Hosting paketinde ek olarak Railgun (hızlandırma servisi), Mirage ™: Mobil Optimizasyon ve Polish ™: Görsel Optimizasyon servisleri ücretsiz olarak kullanımınıza sunulur. Ayrıca CloudFlare CDN ve WAF hizmeti de bu hizmete dahildir.

➡️ 2 CPU – 2 GB RAM’den 4 CPU – 4 GB RAM’e kadar seçeneğiniz vardır. En düşük pakette 100.000 en yüksek pakette ise 400.000 dosya (INODIE) limiti vardır.

1 aylık fiyatı 11.69 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr Kurumsal Hosting

➡️ Kurumsal hosting ile sitenizi güvenle barındırabilir ve e-posta işlemlerinizi hızlı ve tehlikesiz olarak yapabilirsiniz.

➡️ Hosting.com.tr’nin sunduğu Yönetim Desteği ile siz işleriniz hallederken teknik ekip sizin sitenizin taşımasını, e-posta kurulumu, hesap kurulumu gibi işlemleri titizlikle yapar. Bu sayede fazla zaman kaybetmez işinize ve müşterilerinize odaklanabilirsiniz.

1 aylık fiyatı 23.54 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr Reseller Hosting

➡️ Diğer firmaların reseller paketlerinde çoğunlukla cPanel oluyor. Bazen Plesk Panel de olabiliyor. Lakin hosting.com.tr’de Directadmin veya Plesk Panel tercihi yapabilirsiniz.

➡️ Hosting.com.tr’nin Reseller Hosting paketlerinde RAM ve CPU kaynakları her site için ayrı ayrı olarak verilmez. Size belli bir RAM ve CPU verilir. Siteleriniz arasında paylaştırma yapılır. Az siteniz var ise iyi çok siteniz var ise biraz kötü bir durum yaratabilir.

1 aylık fiyatı 7.99 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr cPanel Reseller Hosting

➡️ Eğer Directadmin veya Plesk Panel seçmek istemeyip normal cPanel/WHM ile devam etmek isterseniz cPanel Reseller Hosting paketlerini tercih edebilirsiniz.

➡️ Kaynak ve limitler ortalama olarak diğer reseller paketi gibidir. Sadece paneliniz cPanel/WHM’dir.

1 aylık fiyatı 7.77 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr Windows Reseller Hosting

➡️ Bildiğimiz gibi Windows Hosting pek fazla kaynak tüketimi istemez. 1 GB RAM ve 1 CPU işlemci sitenize yeterli gelir. Bu limitler Windows Reseller Hosting’te de bu şekildedir.

➡️ Paketlerin değişken özellikleri ise; barındırabilir site sayısı ve disk alanı vb özelliklerdir. Ayrıca yönetim paneli olarak tek tercih Plesk Panel’dir.

1 aylık fiyatı 78.42 ₺‘den başlamaktadır.

Hosting.com.tr SEO Hosting

➡️ Reklam ajansları, kurumlara ve kişilere SEO hizmeti veren ajanslar ve arama motorlarında daha üst sıralara çıkmak isteyenler için geliştirilmiş bir hosting türüdür. C class IP’ler ile müşterilerinizin sitelerini veya kendi sitelerinizi farklı IP’lerden yayınlayarak arama motoru sıralamasında daha temiz ve etkili olabilirsiniz.

➡️ En az 6 adet C Class IP seçeneği olan paketlerde site başına 1 CPU ve 1 GB RAM vardır. Kontrol paneli olarak da Plesk Panel bulunur.

1 aylık fiyatı 7.77 ₺‘den başlamaktadır.

Destek: Hosting.com.tr de canlı destek, ticket desteği ve telefon desteği vermektedir. Destek sisteminin zamanları olabilir. Bu zamanları dikkate almanızı öneririz.

Şimdi en çok kullanılan destek sisteminden bir destek talebi açalım ve cevaplanma zamanına bakalım.

En iyi hosting firması
Hosting.com.tr Destek

Bu yazıyı yazmadan bir önceki gün önce açtığım destek talebi. 6 dakika içinde cevaplandı.

Hosting.com.tr’nin hostadvice’de bir sayfasını bulamadım. Siz incelemek isterseniz bu sayfaya bir göz atın.

Hosting.com.tr’ye gitmek için tıklayın.

Veridyen

En iyi hosting firması
Veridyen

Yine İzmir’de kurulan bir firma olan Veridyen, 2016 yılının Şubat ayında %100 yerli sermaye ile kurulmuştur. Teknik ekip tarafından 2005 yılından beri kazandığı engin tecrübeler ve birikimleri ile yönetilen Veridyen, web hosting, alan adı, sunucu ve özel çözümler ile kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet veriyor.

Veridyen firmasını daha öncelerden bu kadar iyi bir firma olduğunu beklemiyordum. Bu yazıyı yazmadan önce sektörün önde gelenleri ile yaptığım muhabbetlerde çoğusu Veridyen firmasını önerdi. Ki zaten yaptığımız stres testlerinde de bu sonuç açık bir şekilde ortaya çıktı.

Veridyen Hosting

Verdiyen firması altı (6) adet hosting çözümü sunuyor. Bu hostingin çözümlerinde en çok kullanılan standart web hosting, WordPress hosting, cPanel ve Windows Bayi Hosting, kurumsal hosting ve düşük bütçeli kişiler için ekonomik hosting olarak sunuyor. Liste olarak Verdiyen Hosting;

 1. Web Hosting
 2. WordPress Hosting
 3. cPanel Bayi Hosting
 4. Ekonomik Web Hosting
 5. Kurumsal Hosting
 6. Windows Bayi Hosting

olarak sıralanabilir. Veridyen’in hostinglerinde ortak özellikleri;

 • SSH Yok
 • Ruby Desteği Yok
 • JS Desteği Yok
 • Litespeed Var
 • Ücretsiz Haftalık Yedekleme Var
 • Uzak MySQL Desteği Yok
 • Git Desteği Var
 • FTP Desteği Var
 • Cron Job Desteği Var
 • QUIC/HTTP2 Var
 • Ücretsiz CloudFlare CDN Yok

Şimdi ayrı başlıklar altında bu hosting türlerini inceleyelim.

Veridyen Web Hosting

➡️ İsterseniz Linux isterseniz Windows altyapılı olarak Web hosting paketinizi seçebilirsiniz. Bu paketi seçmenizdeki en büyük etken yazılımınız olacaktır. Eğer ASP.NET veya NET.Core dilleri ile yazılan bir yazılımınız varsa Windows Web Hosting paketini seçebilirsiniz. Linux’ta kontrol panel olarak cPanel Windows’ta ise Plesk Panel’dir.

➡️ Paketlerde disk alanının ve trafiğin bir limiti bulunmuyor. Lakin paketlerde en yüksek CPU ve RAM miktarı 2’dir. Sitenize bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Lakin normal bir site için ideal bir miktardadır.

1 aylık fiyatı 8.99 ₺‘den başlamaktadır.

Veridyen WordPress Hosting

➡️ Veridyen’in web hostingi ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan WordPress hosting, WordPress siteleriniz ile tam uyumlu bir şekilde çalışır. Dolayısıyla sitenizin hızı ve anlık kaldırdığı kullanıcı sayısı yüksektir.

➡️ Web hosting paketinden farkı en yüksek paketinin RAM ve CPU miktarıdır. WordPress Hosting’te en yüksek paketinin RAM ve CPU miktarı; 4 CPU ve 4 GB RAM’dir. Ayrıca INODIE yani dosya limiti 50.000 adet daha fazla olarak 250.000 adettir.

1 aylık fiyatı 9.99 ₺‘den başlamaktadır.

cPanel Bayii Hosting

➡️ Verdiyen’in cPanel bayi hostinginde disk boyutu ve trafik limiti bulunmuyor. RAM ve CPU’da site başına standart olarak 2’dir.

➡️ Paketlerinde değişiklik gösteren tek şey site limitidir. 5’in katları ile 5’ten 50 adet siteye kadar barındırma limiti olan paketleri vardır.

1 aylık fiyatı 21.99 ₺‘den başlamaktadır.

Veridyen Ekonomik Hosting

➡️ Tek site barındırabilen düşük özelliklerde hostingleri yıllık 24.99 ₺’ye alabilirsiniz. Tabii ki bu fiyata göre özellikleri de düşük olacaktır. Paketin Windows altyapılı versiyonu da bulunmaktadır.

➡️ Örneğin en yüksek paketin RAM’i 1 GB’tır. Dosya limiti, saniye disk yazma limiti ve CPU limiti buna göre düşüktür. Bu düşük özelliklerde bir hostingye kişisel sitenizi, statik sitelerinizi veya diğer fazla kaynak tüketmeyen – ziyaretçisi olmayan siteleriniz kurabilirsiniz.

1 yıllık fiyatı 24.99 ₺‘den başlamaktadır.

Veridyen Kurumsal Hosting

➡️ Firmanız veya işletmeniz için kurumsal hosting sizin için en iyi tercih olacaktır. Kurumunuzun sitesi için güvenliği iyi olması lazımdır. Bu yüzden daha iyi korunan kurumsal hosting seçimi yapmalıyız. Ayrıca sitenizden müşterileriniz ile iletişim kurmak ve e-posta pazarlaması yapmak için bu hosting türünü tercih etmelisiniz.

➡️ Çünkü kurumsal hostingte saatlik e-posta gönderimi ve spam koruması diğer hosting türlerine göre çok fazladır. Ayrıca bu paketin Windows altyapılı alternatifi de vardır.

1 yıllık fiyatı 19.99 ₺‘den başlamaktadır.

Veridyen Windows Bayi Hosting

➡️ cPanel Bayi hostingte tüm özellikler eşitti. Sadece barındırılabilen siteye sayısı paketlere göre değişiklik gösteriyordu. Bu durum Windows Bayi Hosting’te de böyle.

➡️ Sabit olarak her pakette 2 CPU ve 2 GB RAM bulunmakta. Barındırılabilen site sayısı ise sırasıyla; 10, 25, 35, 50 adettir. Sunucu altyapısı Windows olup kontrol paneli olarak Plesk Panel vardır.

₺ 1 yıllık fiyatı 27.99 ₺‘den başlamaktadır.

Destek: Verdiyen firması da telefon, canlı destek ve destek bileti üzerinden hizmetlerinize destek veriyor. Canlı destek ve telefon desteğinin belirli bir zamanı olabilir. Aramadan önce kontrol etmeyi unutmayın.

En çok kullanılan ve en ideali olan destek talebi sisteminden bir adet destek talebi oluşturup cevaplanma süresine göz atalım.

En iyi hosting firması
Veridyen Destek

Gördüğünüz gibi 24 dakika içinde destek talebi yanıtlanmış. Bu süre bazı durumlarda kısalabilir ve uzayabilir. Veridyen’in diğer hostinglere göre biraz uzun süre.

Düzenleme: Açtığım destek talebinin muhasebe departmanı olduğunu sonradan farkettim. Doğal olarak muhasebe departmanlarında muhasebe konusundaki görevliler çalışır. Bazı durumlarda evrak getirme vs gibi işlemleri yaptıkları için de masa başında olmayabiliyorlar. Bu yüzden Veridyen firmasının ortalama destek cevaplama süresi: 2-15 dakikadır. (Önceki destek bildirimlerine göre) Buna göre ölçüm yapmanızı öneririz..

Verdiyen firmasını da HostAdvice sayfasında göremedim :(. İsterseniz bu link ile tekrar inceleyiniz.

Veridyen’e gitmek için tıklayınız.

En İyi Hosting Firması 2021

En iyi host firması 2021 yazımızda birçok firmayı listeledik ve inceledik. Biz en iyi host firmasını listelerken popülerlik, verdiği hizmetler, destek süreleri ve gerçek performansları olarak ele aldık ve böyle bir liste çıkardık.

Listeleme kriterlerimizden sadece bir tanesini şimdiye kadar yazmadık. O da gerçek performansları oldu. Gerçek performansları ölçmek için k6 aracını kullandım. Eski adı ile loadimpact.

Peki testi nasıl yaptım?

 1. Öncelikle belirlediğim en iyi hosting firmalarından demo hesaplar talep ettim. (Firmalar doğal olarak en iyi paketlerini sundular. Bu durumda bir eşitsizlik olmadı :). Sadece hosting.com.tr’nin pkaeti en iyisinden bir düşüğüydü. Buna rağmen en iyi 3. firma oldu.)
 2. Tüm firmalardan belli bir süreli hosting aldım.
 3. Aldığım hostingler aynı kategoride ve yakın özelliklerde olan hostinglerdi.
 4. Tüm hostinglere WordPress 5.5.1 kurulumu yaptım.
 5. Sadece Yirmi Yirmi temasının kurulumunu yaptım.
 6. Başka pasif/aktif eklenti bulundurmadım. Hepsini sildim.
 7. Birkaç firma cache eklentisi yüklemişti. Onları sildim. Dosyalardan artıkları da sildim.
 8. Tüm sunucuları PHP 7.4 sürümüne güncelledim.
 9. Yoğunluğun en az olduğu zamanda gece 01.30‘da testi yaptım.

Testi yapmak için dediğim k6 (loadimpact) aracını kullandım.

Hazırladığım test ortamında 20 kişi (test kullanıcısı) ile 1 dakika boyunca Stress testi yaptım. Bu stres testi ile sunucunun en az ve en fazla kaç saniyede, milisaniyede cevap verdiğini ölçtüm.

Test sonuçları aşağıdaki gibidir. Subdomainler’de hangi firmanın olduğunu görebilirsiniz.

En iyi hosting firması
Test Sonuçları

Resmi daha net görmek için; https://wpdoz.com/wp-content/uploads/2020/10/en-iyi-host-firmasi.jpg

Video:

Şimdi bu tabloyu yorumlayalım. İlk başta bir eleme yapalım.

Tablonun en son sütununda bulunan MAX değeri sunucunun verdiği cevabın en geç süresidir. Böylelikle en geç cevap veren firma sırası ile; Alastyr, Turhost, Güzel Hosting, Hosting.com.tr, Cenuta ve Veridyen’dir.

Cenuta ve Veridyen firması başa baş kaldı. Sadece 0.40 saniye fark var. Şimdi bunu diğer değerler ile iki firmayı karşılaştıralım.

En iyi hosting firması
Cenuta ve Veridyen Karşılaştırma

Karşılaştırma tablosunun 4. sütunun en kısa cevap süresi oluyor (bir önceki resimden görebilirsiniz). Burada Cenuta firmasının hostingi 5ms daha erken cevap vermiş. Yani 5ms daha erken açılmış. Diğer değerlere de bakıldığında Cenuta firmasının hostingi daha iyi performans verildiği görülüyor.

Bu durumda;

en iyi host firmasi cenuta
En Hızlı Hosting Firması – Cenuta

Gerek fiyatları gerek sunduğu ek özellikler (Günlük yedekleme, SSH, Ruby – Node.js vb desteği, uygun fiyat, taksit imkanı ve iade garantisi) ile ve göstermiş olduğu bu performans ile Cenuta en iyi hosting firması olmayı hak ediyor.

Cenuta’dan indirimli olarak hosting almak isterseniz bu yazımıza bakabilirsiniz.

Uygun fiyat ile daha performanslı hosting almak isterseniz size önerimiz; Güzel Hosting olacaktır.

Yazıdaki bilgilerde eksik/hatalı bir yer var ise enes@wpdoz.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Diğer En İyi Hosting Firmaları

Teste dahil edilmeyen ama kayda değer bir başarıları olan hosting firmalarını aşağıdaki listeden görebilirsiniz. Bu firmaların da hizmetleri gerçekten çok iyidir.

Bu listedeki firmaların çoğunu inceleme fırsatım olmadı. Şimdi siz diyeceksiniz nereden biliyorsun iyi olduklarını? Şöyle bir cevap vereyim; en büyük webmaster platformu olan R10.net’de firmaların yorumlarını, tavsiyelerini inceledim.

 1. Cenuta (listede var)
 2. Turhost (listede var)
 3. Alastyr (listede var)
 4. Güzel Hosting (listede var)
 5. Hosting.com.tr (listede var)
 6. Veridyen (listede var)
 7. Natro (Kendilerini test etmek için teklif verdim ama olumsuz dönüş aldım)
 8. İsimtescil
 9. Vargonen
 10. İHS
 11. Niobeweb
 12. BurtiNet
 13. Odeaweb
 14. Hosting Dünyam
 15. Boğa Host
 16. Fibu Hosting
 17. Hostixo
 18. Vedase
 19. Narin

En iyi hosting firması yazımızı bu şekilde bitirdik. Siz de incelememi istediğiniz firmayı veya sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Aklınıza takıldığı soruları yorum olarak sorabilirsiniz. Ücretsiz olarak size yardımcı olurum.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 Yorum

 • Avatar of Eda K. Eda K.

  Harika bir rehber. Sizden yabancı hosting firmaları için de isterim aynısından. Teşekkürler.

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Teşekkür ederim. Not alıyorum. En kısa zamanda test edeceğim.

 • Avatar of Eyüp Duman Eyüp Duman

  Hosting araştırması yaparken burada buldum kendimi teşekkür ederim bu inceleme için.

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Rica ederim. Umarım kendinize en uygun hostingi bulursunuz.

 • Avatar of Bünyamin Kaya Bünyamin Kaya

  Gerçekten çok detaylıca anlatmışsınız. Ben yabacı şirket olarak contabo ve interserver kullanıyorum. İkisi de gerçekten çok kaliteli.

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Teşekkür ederim. En kısa zamanda test etmek için not alıyorum.

 • Avatar of wordpress wordpress

  Cenuta alan adi en başa yaz miş siniz açama en iyi hosting bu mu ?

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Yazıda dediğimiz gibi sıralamada bir karşılaştırma yoktur. Sadece test başlığının altında sıralama vardır. Cenuta'nın ilk başta olması ile test sonucunun bir alakası yoktur. Test sonuçlarının videosu yazıya eklenecektir. En iyi hosting testlere göre Cenuta, Verdiyen ve Hosting.com.tr'dir.

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   İlgili video yazıya eklenmiştir.

 • Avatar of Berat Korkmaz Berat Korkmaz

  Hosting gerçekten çok önemli. Özellikleri çok iyi olan pek bilinmedik bir hostign firmasından ucuza host alıp sık sık bağlantınızın kesilmesi ihtimaliyle karşılaşma durumunuzda var. Bu da siteye zarar veriyor doğal olarak.

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Ayrıca iyi bir projeniz varsa bunu ya sunucuda ya da güvenilir bir şirkette barındırmakta fayda var.

 • Avatar of Ömür Ömür

  Yaklaşık 10 senedir alastyr ile çalışıyorum oldukça memnunum. Kendileriyle alakalı olmayan sorunlar da bile sık sık yardımcı olmuşlardır. Buradan tekrar teşekkür ediyorum kendilerine :)

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Daha önce Alastyr denememiştim. Yakın zamanda test edeceğim.

 • Avatar of Mete Berk Mete Berk

  5 yıla yakındır Güzel Hosting kullanıyorum. Gerek canlı desteğin hızı, gerekse servislerinin hızı çok çok iyi. Yazınızda da zaten güzel hostinge yer vermişsiniz, gayet güzel bir rehber olmuş.

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Güzel hosting gerçekten iyi bir hizmet sunuyor. Umarım sorun yaşamadan devam edersiniz.

 • Avatar of Tayfun Tayfun

  Merhaba hosting arastirmasi yapiyordum ve makaleniz dikkatimi cekti gercekten güzel yararli bilgiler var makalede gecen tüm firmalari tek tek kontrol ettim, gercekten süper firmalar... iki tanede ben tavsiye edeyim. öncelikle hostingtry.com 2 yildan beri win vds ve 1 adet hosting kullandim gercekten süper, diger tavsiyemde yaklasik 10 yil oldu internetbilisim.net reseller barindirdim kati güvenlik kurallari var ama hiz ve uptime süper teknik destek

  • Avatar of WPDoz WPDoz

   Yorumunuz için teşekkür ederim. Önerdiğiniz firmaları ilk defa duydum :). Tabii bu benim hatam olabilir. İlk fırsatta o firmaları da denemek için notlarıma alıyorum. Teşekkür ederim :)

 • Avatar of ahmet ahmet

  indirim kodu var mı

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Hosting indirim sayfamıza bakabilirsiniz.

 • Avatar of uye uye

  hangi firmayı öneririsiniz?

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Cenutaya bakabilirsiniz.

 • Avatar of Uzman Tarih Uzman Tarih

  Kendi sitemde Hostinger'i tercih ettim. Fiyatı dolayısıyla tercih etmiştim memnunum da fakat şuan bir tercih yapacak olsam Cenuta'yı tercih ederim heralde.

 • Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.