Blog İsmi Önerileri – Blog İsimleri ve Blog İsim Önerileri

Son güncelleme:
Blog İsmi Önerileri – Blog İsimleri ve Blog İsim Önerileri

Blog ismi bulma konusu yeni bloggerlar için veya yeni bir blog açacak kıdemli bloggerlar için biraz karmaşık ve can sıkıcı bir durum. Bu yazımda sizi bu sıkıntıdan kurtaracak, blog ismi önerileri vererek yeni blogunuza isim bulmanıza yardımcı olacağım.

Blog Adı Nasıl Olmalı?

Blog adınız istediğiniz gibi olabilir. Ama önce bazı kriterlere uymalı. Bunlar blogunuzun başarısı için olmazsa olmaz maddelerdir. Blog adı nasıl olur diyenlere cevabım şöyledir;

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

 1. Kısa
 2. Akılda kalıcı
 3. Okunaklı
 4. Türkçe karakter olmayan
 5. Özgün
 6. Tarafsız (YalnızKurt gibi olmamalı)

olursa doğru bir blog adı seçimi yapmış olacaksınız.

Blog İsmi Fikirleri

Blog ismi fikirlerini bulmak aslında çok kolaydır. Ama beynimiz heyecandan tam olarak mantıklı düşünemiyor ve fikir üretemiyor.

Şimdi güzel bir blog ismi önerileri bulmak için birkaç tüyo vereceğim. Bu tüyoları ve biraz şansınızı kullanarak güzel bir blog ismi bulabilirsiniz.

Forumlar

Bazen forumlar çok güzel kullanıcı adları oluyor. Türkçe forum sitelerini kontrol ederek oradaki bir kullanıcı adını kullanabilir veya onlardan yeni bir tane türetebilirsiniz.

Tumblr

Tumblr sitesinde ufak bir gezinti yaparak aradığınız ismi bulabilirsiniz.

Twitter

Yine twitter.com adresinde ufak bir gezinti yaparak yaratıcı ama özgün olmayan isimler bulabilirsiniz.

Geçmiş

Kendi geçmişinizi düşünün, neleri seviyorsunuz, nelere bağlısınız? Bunların listesini çıkararak biraz da kafa yorarak sizin için en uygun ismi bulabilirsiniz.

Blog İsmi Bulma

Blog ismi bulma konusunda size yardımcı olduk. Yukarıdaki yazılan maddelerden yola çıkarak blogunuz için güzel bir isim türetebilirsiniz. Eğer yine blog ismi türetemediyseniz aşağıdaki başlıktan blog ismi bulma araçlarına göz atabilirsiniz.

Blog ismi bulma araçları;

 1. Instant Domain Search
 2. Lean Domain Search
 3. NameQL
 4. NameMesh
 5. NameStall
 6. Bust A Name
 7. Impossibility
 8. Panabee
 9. Name Station
 10. Nameboy

Yaratıcı blog isimleri için yukarıdaki araçları kullanabilirsiniz.

sitelerinden isim türetebilirsiniz. Son olarak domain için size birkaç önerim var.

Mutlaka alacağınız domainin .com uzantılı olmasına, kısa olmasına, Google’dan ceza almamış olmasına dikkat ediniz. Domain alım firması olarak Cenuta firmasını tercih edebilirsiniz. Cenuta firmasını inceleme yazısına ulaşmak için tıklayın.

En iyi blog isimleri, blog isim önerileri, blog ismi bulmak, blog ismi oluşturma, yaratıcı blog isimleri, blog adı önerileri, blog isim fikirleri ve blog isimleri önerileri için bu yazımızı tercih edebilirsiniz.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz bir yorum yok. Başlatmak ister misin?

Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.