Admatic Ödeme Alma Rehberi

Son güncelleme:
Admatic Ödeme Alma Rehberi

Admatic ödeme almak için belirli bir tutarın üstünde kazancınız olması lazımdır. Bu yazımda Admatic ödeme alma konusunda size yardımcı olacağım.

Web sitesi sahipleri blog yazarak para kazanmayı amaçladıklarında belli bir noktadan sonra daha fazlasının gerekli olduğunu anlarlar. Alternatif olarak ise reklamlara yönelmek akıllara gelen ilk seçenek olur. Google Adsense kullanmak için onaylatma ve buna benzer adımlar söz konusu olacağından dolayı bir firma ile çalışmak daha makul bir seçim olur. Reklam firması bulmak için yurtdışı kaynaklı olanlarla iletişime geçmek bazı güven açıklarının oluşması gibi sorunların ortaya çıkmasına ön ayak olur. Yerli şirket ile anlaşmak daha çok güven ve kazanç anlamına gelecektir. Admatic yapacağınız araştırmalarda karşınıza çıkacak olan en iyi firmadır.

logo

Uygun fiyatlı ve kaliteli hosting satın al.

Admatic Nedir?

Birçok kişinin merak ettiği Admatic reklam kazançları konusuna değinmeden önce ne olduğuna ve diğer detaylara hakim olmak daha doğru olur. Temel anlamda aktarmak gerekirse anlaşmanız durumunda Admatic aracılığı ile sitenize reklam eklenmesi ve bunların gelire dönüşmesidir. Reklamlara tıklanması veya görüntülenme alınması durumunda anlaşılan rakam üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz. Profesyonel anlamda çalışan ve tamamı yerli olan bir firma olması da başarılı olmasına öncülük ediyor.

Admatic Kimler Kullanır?

Admatic kullanmak için web sitesi sahibi olmanız yeterli olur. Sitenin sayfası üzerinden gerekli kısımları doldurduktan hemen sonra gereken onayı almanız gerekir. Onayın gelmesi 1 veya 2 gün sürecektir. Siteniz incelenmelidir. İnceleme sonucunda gereken özelliklere sahip olduğundan emin olduktan sonra onay alabilirsiniz. Artık sitenizde reklam yayınlanması ve gelir kazanılması sürecine geçilecektir.

Admatic Ödeme Alma

Ödemeler konusu her zaman ön plandadır. Firmanın kazancınız olan rakamı yatıracağından kesin bir şekilde emin olabilirsiniz. Ödemeler NET30 aracılığı ile hesabınıza yapılır. Bu konuda sorun yaşanması veya teknik bir aksaklık olması gibi bir olasılık bulunmuyor. Admatic ödeme alma konusunda Adsense kadar Admatic’e de güvenebilirsiniz.

Kesinti Yapıyor Mu?

Ödemelerin yapılması için panelden ödeme istediğinizi belirten bir işlem onayı yapıyorsunuz. Bu işlem için herhangi bir kesinti de yapılmıyor. Admatic ödeme alma işleminde Adsense’den farklı ve avantajlıdır.

Alt Limit Nedir?

İşlemleri kısaltmak ve gereksiz iş gücü olmasının önüne geçmek adına alt limit eklenmesi birçok firmada olan bir uygulamadır. Belirli bir limite ulaşmanız koşuluyla deme alma hakkınız olur. Ödeme almak için belirlenen alt limit güncel hali ile 50 TL‘dir. Bu barajı geçtikten sonra banka hesabınıza olacak şekilde ödeme isteyebiliyorsunuz.

Nasıl Ödeme Alırız?

Temel olarak açıklamak gerekirse aylık ödemelerinizi diğer ayın sonunda alabilirsiniz. Nisan ayı içerisinde yaptığınız anlaşmaya göre yayınlanan reklamlar yayınlanıyor. Yayınlanan reklamlardan alacağınız bedel panel sayesinde anlık olarak görülüyor. Reklam gelirinizi ay sonunda çekmek istediğiniz rakam üzerinden talep ediyorsunuz. Nisan ayının kazancı mayıs ayının sonunda yatırılıyor.

Admatic Para Kazanma Oranları Nedir?

Reklamlardan kazanacağınız rakamın ortaya çıkması için gösterim sayısı ile oranın çarpılması yeterli oluyor.
Bu oranlar şu şekildedir:

 • Interstitial (Desktop) reklam 1000 gösterime minimum 1,50 TL
 • Interstitial (Mobile) reklam 1000 gösterime minimum 0,50 TL
 • Scroll ad reklam 1000 gösterime 0,10 ila 0.50 TL arasında
 • Image Plus reklam 1000 gösterime minimum 0,60 TL veriyor.
 • Masthead reklam 1000 gösterime minimum 1,00 TL veriyor.

Güncel oranlar ile elde edeceğiniz rakamları hesaplayabildiğiniz gibi panelden takip etme seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Admatic Reklam Nasıl Eklenir?

Admatic aracılığıyla reklam eklemek için Adsense reklamı eklerken yapılan işlemlerin aynısı yapmak gerekiyor. İşlem mantığı aynı şekilde ilerliyor. Web sitelerim yazan kısma tıklamak ve ardından da reklam kodu al kısmına ilerlemek gerekiyor. Reklam türünü seçtikten sonra kodlamalar hemen karşınıza çıkıyor. Daha önce bu işlemleri yapan veya en azından aşina olan birisi olmanız halinde bile kolay bir şekilde sitenize gelir sağlayacak reklamları ekleyebilirsiniz.

Admatic ödeme alma konusunda siz bu yazımızda bilgi verdik.

Bültene Abone Ol

Gelen kutunuza teslim edilen en son haberlerimizi, öğreticilerimizi, kılavuzlarımızı, ipuçlarımızı ve fırsatlarımızı alın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 • Avatar of Sabri Sabri

  Admatic panel üzerinde para çek vb. Bir link göremedim. Nasıl yapılıyor acaba. Admatic destekten mailime cevapta yazmadılar bu da ayrı mesele

  • Avatar of Enes Cantürk Enes Cantürk

   Admatic panelinde, hesabım sayfasından "Adres / Fatura / Banka Bilgileriniz" adlı kısımdan yeni ekle diyerek banka hesabı eklemelisiniz. Alt limit 50 TL olarak belirlenmiş. Ayın 25-30'u arasında eklediğiniz banka hesabına alt limit üstü bakiyeniz var ise bakiyeniz gönderilir. Banka hesabı eklediğinizden, alt limiti geçtiğinizden eminseniz destek hattına tekrar mail atmanızı öneririm.

  Yorum yaparken yazım kurallarına ve genel ahlak kurallarına dikkat edelim.